Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Переноси на підприємстві робочих і вихідних днів, які за рахунок отриманих новорічних канікул дають можливість працівникам більше відпочити.

Переглядів: 414

Переноси на підприємстві робочих і вихідних днів, які за рахунок отриманих новорічних канікул дають можливість працівникам більше відпочити.

Як оплачувати листок з тимчасової втрати працездатності, якщо працівник хворів, наприклад, в робочий день 3 січня, оголошений Кабміном вихідним . І чи повинен він виходити на роботу в суботу, 25 січня, коли всі відпрацьовують той вихідний день?

У такому випадку допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується за робочі дні, що припадають на період хвороби, згідно з графіком роботи підприємства або індивідуальним графіком роботи працівника (якщо такий встановлено).

Даний висновок випливає з п.2 Порядку оплати  перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Кабміну від 06.05.2001 № 439, де визначено, що умови і розмір оплати роботодавцем перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця.

Оплата днів тимчасової непрацездатності застрахованій особі провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) за графіком роботи, що припадають на дні тимчасової непрацездатності.

Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

 « повернутися до списку новин