Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Івана Купала – традиційне східнослов’янське свято

Переглядів: 367

Івана Купала – традиційне  східнослов’янське свято яке  отримало свою назву від християнського святого Івана. Дійство свята направлене на очищення з допомогою пісні, вогню та води.

Свято Івана Купала відбувається саме в період, коли сонце найвище піднімається над землею та надає найбільше тепла і світла.  В цей період  все нестримно росте, розцвітає, радіє життю.

Біля районного Будинку культури відбулися купальські дива та зустрічі з героями міфів наших пращурів. І ці сподівання виправдалися сповна. Бо на свято завітали і дівчата з купальськими віночками, і герої свята, що з’являються в ніч на Івана Купала. Та негативні герої виявилися лише хвалькуватими і сварливими, тому й не змогли завадити пануванню добрих сил.

Дівчата водили хороводи, перестрибували через вогнище як велить народний звичай. А ще гостям виконавці дарували купальські пісні. Потім присутні ще й водили хороводи навколо вогнища і весело відпочивали під час проведення танцювальної програми. Також було проведено традиційні конкурси на кращий купальський віночок та найдовшу косу. На завершення розіграли святкову лотерею.

 

 « повернутися до списку новин