Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Валерій Коровій: Новий принцип медичної реформи – «гроші ходять за людиною»

Переглядів: 339

З 2018 року розпочнеться впровадження реформи охорони здоров'я. З 1 січня до 1 липня українці мають обрати собі сімейних лікарів та укласти з ними угоду.
Як зазначив голова ОДА Валерій Коровій, згідно з медичною реформою, буде впроваджений новий принцип - «гроші ходять за людиною». Українці матимуть право обирати собі сімейного лікаря, не зважаючи на місце проживання. Це, переконаний очільник області, створить конкуренцію серед лікарів, оскільки, зарплата медика залежатиме від кількості підписаних угод із пацієнтами.
Впродовж 2018 року реформа відбуватиметься на первинному медичному рівні. В 2019 та 2020 роках - здійснюватиметься на вторинному та третинному відповідно.
«Президент України підписав Закон, який передбачає стимулювання розвитку сімейної та сільської медицини. Туди будуть сконцентровані великі фінансові ресурси. Можна сказати, що реформа охорони здоров'я уже розпочалася. Зараз активно діє Урядова програма «Доступні ліки». Механізм реімбурсації (відшкодування вартості) амбулаторного споживання лікарських засобів людям із серцево–судинними захворюваннями та діабетом уже досить активно працює. Ось цей позитивний початок ми перекладемо на подальше втілення медичної реформи у нашій області», - підсумував Валерій Коровій.

Офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації
www.vin.gov.ua« повернутися до списку новин