Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Центр зайнятості інформує

Переглядів: 431

Аналіз ринку праці за 1 квартал 2018 року

         Ринок праці Мурованокуриловецького району  у січні - березня 2018 року характеризується незначним зменшенням   чисельності зареєстрованого незайнятого населення,  на 54 особи у порівнянні з минулим роком (248 осіб  проти 302  у  січні – березні і 2017 року) . Чисельність безробітних,  які перебували на обліку у районному центрі зайнятості протягом  звітного періоду  становила 887 осіб, що складає 82,9 % до аналогічного періоду минулого року.  Чисельність зареєстрованих безробітних на 1 квітня  2018 року становила 698 осіб ( на 1 квітня 2018 року кількість безробітних  становила 820 осіб) . Допомогу по безробіттю одержує 81 % осіб, які мають  статус безробітного.  Серед  безробітних, які перебували на обліку у центрі зайнятості на 1 квітня  2018 року  58,3 % раніше були робітниками, 25,9 %  обіймали посади службовців, а 15,7%  займали місця, що не потребували спеціальної підготовки або не мали  професії.

         Середня тривалість перебування безробітних на обліку в центрі зайнятості становить 73 дні.  

          Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених підприємствами, установами й організаціями до служби зайнятості станом на кінець звітного періоду  складає 215 одиниць.  Потреба роботодавців у працівниках на кінець звітного періоду становить :  170 місць для робітників та 45 для службовців.

          Районним центром зайнятості  за підтримки органів влади, у співпраці з соціальними партнерами прикладаються зусилля щодо виконання  основних завдань  районної програми зайнятості  у сфері надання соціальних послуг безробітним  та їх матеріального забезпечення.  За сприяння   служби зайнятості   у січні – березні 2018 року повернуті до продуктивної зайнятості  28 незайнятих громадян.

.         Відповідно до ст.31 Закону України «Про зайнятість населення», фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців  та інших  не заборонених законодавством джерел. Ці роботи є  видом суспільно корисних оплачуваних робіт, що відповідають потребам певної територіальної громади та організовуються  для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій населення. У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та фонду загальнообов’язкового  державного соціального страхування України на випадок безробіття.

        Плідною була співпраця районного центру зайнятості та органів місцевого самоврядування щодо організації оплачуваних громадських робіт з благоустрою населених пунктів району. У таких роботах прийняли участь 19 безробітних,

          З метою підвищення конкурентоспроможності і, відповідно, розширення можливостей подальшого працевлаштування  проходили  професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації  у звітному періоді 61 безробітний.

        Задля сприяння незайнятому населенню  у виборі або зміні  видів професійної діяльності розширюється профорієнтаційна робота. Протягом  звітного періоду   профорієнтаційні  послуги отримали  1447 осіб,  що перебували на обліку в районному центрі зайнятості. Всього за звітний період було надано 787  профінформаційних, профконсультаційних та послуг з профвідбору незайнятому  та зайнятому населенню (пенсіонерам, учням тощо).

 

Директор центру зайнятості                                                                                                                                                    В.І.Мельник« повернутися до списку новин