Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Цьогоріч на Х Міжнародному фестивалі «Подільська лялька» Вінниччина зустрічатиме 17 театральних колективів з 5 країн світу

Переглядів: 391

 

 

Про це йшлося сьогодні, 5 жовтня, на  прес-конференції, яка відбулася у Департаменті інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю ОДА.

У зустрічі з представниками ЗМІ взяли участь заступник начальника управління культури і мистецтв  ОДА Валентина Троян,  директор Вінницького академічного обласного театру ляльок Михайло Байдюк, головний режисер Вінницького академічного обласного театру ляльок Олександр Свіньїн.

 Говорячи про ювілейний Х Міжнародний фестиваль Валентина Троян зазначила: «Цьогорічний фестиваль особливий, адже він приурочений до знаменної дати – 80-річчя заснування Вінницького академічного обласного театру ляльок, а сам Фестиваль є десятим – ювілейним. Для області це дуже важливий захід крім того, що він несе позитив, ще й робить вагомий внесок у духовне виховання наших глядачів та розвиток театрального мистецтва».

Засновниками Фестивалю є: Міністерство культури України, Національна спілка театральних діячів України, Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька обласна Рада, Вінницька міська рада, управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницький академічний обласний театр ляльок.

Цього року Вінниччина зустрічатиме 17 театральних колективів, що представлятимуть лялькове мистецтво Литви, Молдови, Польщі, Румунії та вітчизняне театральне мистецтво. Україну презентуватимуть 10 лялькових театрів, серед яких: 8 державних театрів   (Вінницький академічний обласний театр ляльок, Дніпровський міський театр ляльок «Театр актора і ляльки», Житомирський академічний обласний театр ляльок, Закарпатський академічний обласний театр ляльок «Бавка» /м. Ужгород/, Чернігівський міський театр ляльок ім. О.Довженка, Черкаський академічний обласний театр ляльок, Рівненський академічний обласний театр ляльок, Херсонський академічний театр ляльок)  та  2 професійних приватних театри  ( ІСТАРТ /м. Миколаїв/, Театр «ПараШут» /м. Київ ).

«У 2015 році змінено формат Фестивалю, і тому в конкурсній програмі братимуть участь не лише лялькові театри, а також драматичні театри, серед яких Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М.К.Садовського та Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І.Озаркевича, які покажуть вистави для дітей. Конкурсною програмою передбачено Гран-прі, нагороди за перше, друге і третє місце та 15 номінацій серед яких «Приз дитячого журі»,- зазначає Михайло Байдюк, який є директором Фестивалю вже десятий раз.

Чим здивує глядача сцена десятого Міжнародного фестивалю «Подільська лялька» - 2017, що представлятиме колектив Вінницького академічного обласного театру розповів головний режисер фестивалю Олександр Свіньїн: «Вперше у фестивалі братимуть участь театр анімації  для дорослих з ростовими ляльками з Румунії; театри з Польщі: Королівський театр маріонеток Музею-палацу короля Яна III в Вілянові та Театр ляльок «Сцена Ельфів». Колектив Вінницького академічного обласного театру представлятиме легенду про кохання  «Рибалчина Русалонька» Василя Королів-Старого за інсценізацією  Андрія Солоняка, прем’єра якої відбулася у вересні 2016 року. У рамках фестивалю також проводитимуться майстер-класи, творчі зустрічі, благодійні акції, екскурсії по місту, перегляд програми музичного фонтану».

Учасники прес-конференції також проінформували, що Х Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Подільська лялька» – 2017 відбуватиметься з 9 по 13 травня у м. Вінниці на трьох локаціях: Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М.К.Садовського, БК «Зоря» та Вінницький академічний обласний театр ляльок. А 13 жовтня 2017 року відбудеться урочистий вечір, присвячений 80-ї річниці  заснування  Вінницького академічного обласного театру ляльок та урочиста церемонія нагородження переможців Фестивалю.« повернутися до списку новин