Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Делегація з Вінниччини взяла участь в святкуванні Дня Незалежності Республіки Молдова

Переглядів: 447

 

Заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк 25 серпня 2017 року побував  з офіційним візитом у Сорокському районі. Він очолив делегацію з Вінниччини, яка взяла участь в урочистостях з нагоди відзначення 26-ї річниці Дня незалежності Республіки Молдова. Візит був здійснений на  запрошення голови Сорокського районну Геннадія Мунтяна та за дорученням голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія.

Україна та Молдова мають багаторічні зв’язки. Відновлення партнерських та дружніх відносин створить міцний фундамент для довіри, дружби та підтримки двох сусідніх народів, переконаний Олександр Крученюк.

«Лише три дні розділяють наші країни у здобутті незалежності. На жаль, вона дісталась нашим народам ціною людського життя. Ми маємо спільну, багатовікову історію. Загрози для нашої свободи й незалежності – дуже подібні. Проте ми не дозволимо комусь диктувати майбутнє. Наші країни завжди мали гарні стосунки, і річка Дністер в жодному разі не роз’єднує нас. Дружні відносини між Вінниччиною та Молдовою склались впродовж багатьох десятиліть. Переконаний, нам вдасться продовжити ці традиції. Ми маємо спільні прагнення-розвивати наші країни, сприяти розширенню співробітництва в економічній сфері, покращенні інвестиційного та бізнес клімату. Сподіваюсь, ми зможемо це зробити задля розквіту та світлого майбутнього наших країн» - наголосив виступаючи заступник голови ОДА.

У відповідь, представники молдавської сторони висловили переконання, що український народ повинен відстоювати своє право на незалежність, а також сподівання, що Україна буде разом з ними підтримувати європейський шлях розвитку.

Окрім того, члени делегації відвідали виставку робіт народних умільців Республіки Молдови та побували на концерті присвяченому 26  - річниці Незалежності.

Довідково:

Україна визнала незалежність Республіки Молдова 21 грудня 1991 р. Дипломатичні відносини між Республікою Молдова та Україною були встановлені 10 березня 1992 р.

23 жовтня 1992 р був підписаний «Договір про добросусідство, дружбу та співробітництво між Україною і Республікою Молдова».

У серпні 1999 року президенти України та Молдови підписали «Договір між Україною і Республікою Молдова про державний кордон» та «Додатковий протокол» до Договору між Україною і Республікою Молдова про державний кордон.

У травні 2001 р було підписано кілька важливих документів, які мали визначати рівень подальшого українсько-молдовського співробітництва в соціально-політичній та торговельно-економічній сферах. Зокрема президенти підписали «Спільну заяву», де визначено головні пріоритети і завдання майбутнього співробітництва, взаємодії в рамках міжнародних організацій та форумів. Серед інших двосторонніх документів — угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Республіки Молдова про безвізові поїздки громадян і про взаємне визнання.

Потім був підписаний «Протокол про інтенсифікацію співробітництва між двома країнами у сфері культури і мистецтв». За результатами підписаного протоколу було вирішено провести в Україні рік Республіки Молдова в 2003 році.

На сьогоднішній день реалізується Угода про торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між Вінницькою обласною державною адміністрацією та районом Сороки, що в свою чергу надає можливість більш плідно розвивати співробітництво та виявляти сфери взаємної зацікавленості. В рамках реалізації Угоди відбуваються взаємні візити офіційних делегацій, в ході яких обговорюються питання щодо активізації міжрегіонального, міжнародного та транскордонного співробітництва, розширення ринків збуту для підприємств країн-сусідів, спільно напрацьовуються проектні пропозиції для отримання грантових коштів.« повернутися до списку новин