Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Переговори Петра Порошенка та Ільхама Алієва: Україна і Азербайджан посилять співробітництво у паливно-енергетичній сфері, проект «Одеса-Броди» буде відновлено

Переглядів: 446

Президент Петро Порошенко в рамках офіційного візиту до Азербайджанської Республіки обговорив з Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим перспективи співпраці у паливно-енергетичній сфері.

Глава держави наголосив, що основна увага була приділена тому, щоб задіяти ресурсний потенціал Азербайджану і транзитні можливості України. Зокрема, були обговорені конкретні проекти щодо доступу азербайджанських інвесторів на український паливний ринок. «Ми будемо всіляко сприяти цьому доступу», – зазначив Президент. У свою чергу, Ільхам Алієв нагадав, що в Україні вже активно працює азербайджанська державна нафтова компанія Socar, яка інвестувала понад 200 млн доларів та має більше 60 заправних станцій.

Під час переговорів мова йшла про спільну роботу, спрямовану на те, щоб азербайджанські енергоресурси потрапляли до країн Європейського Союзу найбільш ефективним та економічно вигідним шляхом.

Президент Азербайджану повідомив, що було детально обговорено питання реалізації проекту «Одеса-Броди». «Дано доручення, щоб відродити цей проект, бо Азербайджан постачає на європейський ринок дуже великі обсяги своє нафти та стає транзитною країною для держав, що розташовані на східному узбережжі Каспійського моря. Тому відновлення цього проекту створює хороші можливості», – зазначив Президент Азербайджану. За його словами, «трикутник між Каспійським, Чорним та Балтійським морем» має потенціал для співробітництва.

 « повернутися до списку новин