Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині до Дня незалежності відбудеться перша в Україні виставка картин місцевих журналістів

Переглядів: 481

 

 

Першу в Україні виставку власних картин на тему «Патріотизм очима журналістів» створили до Дня незалежності України вінницькі медійники. Художні роботи 10-ти представників регіональної преси розміщено на першому поверсі адмінбудівлі Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради по вулиці Соборна 70. Виставка триватиме з 21 по 27 серпня 2017 року.

- Мені сподобалась ідея! Багато позитиву, журналісти доклали зусиль, щоб роботи були різнопланові за концепцією. Звісно, професійну майстерність слід вдосконалювати і для багатьох ця можливість доторкнутись до мистецтва – гарний шанс і, можливо, старт у новому напрямку розвитку. Автори, малюючи картини, отримували насолоду – це відчувається. Тематична журналістська виставка – гарний приклад для інших, - прокоментував один із перших відвідувачів, народний художник України Володимир Козюк.

Професійних художників серед представників преси не має, але їх картини маслом вийшли чуттєві і «з підтекстом» - промовиста ілюстрація сформованого за 26-ть років незалежності України почуття патріотизму у молоді. Так, у представника ГО «Вінницька обласна громадська організація «Агенція журналістських розслідувань» Юлії Короцінської патріотизм втілився у «Третє око четвертої влади», у волонтерки ГО «СПІНОЗА» Олени Суходоєвої - завзята «Подоляночка» крутить квадратні колеса велосипеду, стажерка газети «ВІННИЧЧИНА» Альона Шпичка намалювала «Вірність», а тележурналістка телеканалу «Доба» Тетяна Довгань «виростила» на полотні «Квітку», майстер пера сайту http://i-vin.infoКатерина Мацієнко перевтілилась у майстра пензля, «проклавши» свою «Дорогу», журналіст першого радіо вінницької громади Зорина Гаджук запевняє: «Україна в мені», підтримав колежанку і студент ВНПУ Олександр Титко – його персонажі стверджують: «Патріотизм – це ми!». З поміж робіт виділяється робота Микити Панасенко - журналіста газети «RIA» та сайту «20 хвилин» - автор «Спокути» вдався до алегоричної профілактики корупції у країні. Натомість журналіст cайту vlasno.info Тетяна Щербатюк побачила в Україні «Вершницю, що мчить у мрію». А Наталія Журбенко пропонує усім поціновувачам журналістського живопису присісти у віртуальне патріотичне крісло і зробити свій внесок у розвиток держави.

-Маємо шанс оцінити таланти наших журналістів у різних проявах. Роботи цінні й тим, що кожен автор представляв редакційний колектив. Подібні проекти реалістичні, адже можемо побачити бачення світу і філософію життя тих, хто формує інформаційний простір. Картини емоційні, барвисті, чуттєві, не має повторів ні за концепцією, ні за стилем виконання і - єдині у творчому пориві розуміння значення патріотизму для країни, - прокоментував відвідувач виставки, заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Втілити «патріотизм» на холсті представникам вінницьких редакцій допомагали художниці студії «АкВарель» Валерія Савицька і Тетяна Кошелевська.

Оригінальні картини продаються. Придбати їх можна, зателефонувавши автору картини, надавши можливість журналісту реалізувати власні бажання: дехто хоче купити фотоапарат, хтось має сплатити кредит за ноутбук, є бажаючі допомогти соціально вразливим дітям та підтримати іншу людину, яка опинилась у скрутних обставинах. Телефони для контактів і опис концепції картини розміщено поряд із полотнами.   

Проект, що реалізує громадська організація «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «СПІНОЗА», відбувається за підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА. Виставку картин журналістів до Дня незалежності України допомогли оформити працівники Вінницького обласного краєзнавчого музею. « повернутися до списку новин