Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині розроблять систему заходів з впровадження агроекологічного землеробства

Переглядів: 387

 

 

10-11 серпня 2017 року у Вінницькій області пройшла Всеукраїнська наукова конференція «Моніторинг ґрунтів – основа створення бази даних їх якісного стану». У роботі конференції взяли участь генеральний директор та науковці ДУ «Держгрунтохорона», очільники департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів.

Темою обговорення стали питання налагодження системного агрохімічного обстеження земельних сільськогосподарських угідь за допомогою гіс-технологій; макроекономічний сценарій відтворення родючості ґрунтів; необхідність моніторингу вмісту гумусу за агрохімічною паспортизацією земель; недопущення забруднення ґрунтів та їх деградації.

Особлива увага надавалась юридичним питанням в галузі управління родючістю ґрунтів в умовах сучасного агровиробництва. Зокрема, йшлося про оцінку збитків від погіршення якості ґрунтів; кримінальну та адміністративну відповідальність.   

Як зазначив у своєму виступі начальник департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук, родючість ґрунтів є головним пріоритетним напрямком для стабільного розвитку області. Область має різноманітні ґрунти за фізико-хімічними властивостями. І хоча для 49 відсотків угідь характерний високий рівень природної родючості, значний відсоток розораності (86%) та еродованості (37%) вимагає невідкладного здійснення заходів щодо охорони і відтворення родючості ґрунтів. До таких заходів належить вапнування, додержання сівозмін, вирощування сидератів, збільшення групи бобових культур, розвиток органічного землеробства, дотримання правильного використання агрохімікатів, збереження та поновлення лінійних лісосмуг, залуження прибережних зон та біологізація (внесення корисних мікробактерій) ґрунтів.

В результаті обговорень прийняте рішення: департаменту АПР, екології та природних ресурсів спільно з інститутом охорони ґрунтів розробити систему заходів з впровадження агроекологічного землеробства у Вінницькій області.

За матеріалами конференції буде виданий збірник наукових праць «Охорона ґрунтів».

Довідково: Агрохімічне обстеження проводиться в Україні більше 50 років, з періодичністю один раз  на п’ять років.  Проведено десять повних турів таких обстежень і робота продовжується.

Зазначені наукові дослідження виконує державна установа «Інститут охорони ґрунтів України»  та її філії у всіх регіонах України  відповідно до законів України «Про охорону земель», «Про державний контроль за використанням та охороною земель», «Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року»« повернутися до списку новин