Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині для держслужбовців-екологів проведено навчальні семінари щодо правової охорони навколишнього природного середовища у сільському господарстві

Переглядів: 369

У Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулись навчальні семінари «Правова охорона навколишнього природного середовища у сільському господарстві». Навчання проводилось для спеціалістів райдержадміністрацій, які відповідають за екологічні питання.

Відповідно до доручення голови облдержадміністрації від 14.08.2017 року №01.01-11/4782 розширено повноваження структурних підрозділів райдержадміністрацій з питань агропромислового розвитку в частині реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів та визначені посадові особи, які відповідають за природоохоронний напрямок діяльності РДА.

Під час навчань розглядались питання охорони атмосферного повітря у процесі здійснення сільськогосподарської діяльності; нормування санітарних та захисних зон; наявність необхідної природоохоронної документації, що має бути на підприємствах; змісту та порядку процедури «оцінка впливу на довкілля»; порядку дій та фінансування робіт в галузі охорони та створення природоохоронних територій; безпечного поводження з відходами, зокрема з непридатними хімічними засобами захисту рослин та твердими побутовими відходами.

В ході навчання особлива увага надана проведенню робіт з розчистки та відновлення гідрологічного режиму поверхневих водойм, для чого органам місцевого самоврядування за кошти місцевих бюджетів необхідно виготовити проектно-кошторисну документацію. Наводились приклади успішної реалізації таких проектів та алгоритм дій.

У заключному слові директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук зазначив: «Сьогодні екологічна складова має бути присутня у всіх галузях економіки. З огляду на те, що Вінницька область є аграрною, саме успішний агропромисловий комплекс, соціальний розвиток сільської місцевості у поєднанні із раціональним використанням та охороною природних ресурсів є одними із наших першочергових завдань. І наша спільна діяльність має бути спрямована на забезпечення продовольчої та екологічної стабільності області».« повернутися до списку новин