Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

На Вінниччині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Переглядів: 438

 

Відповідно до Указу  Президента України  від 10.11.2006 №945/2006 , 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Сьогодні в населених пунктах Вінниччини проходять зустрічі з постраждалими особами, урочистості з нагоди зазначеної дати, тематичні виховні години, уроки пам’яті тощо. Також цього дня, 25 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагороджені Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної Ради із наданням грошової винагороди. 

На Вінниччині нині проживає 22 тисячі 715 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 4574 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 17023 потерпілих громадян, з яких 13716 дітей, потерпілих від аварії на ЧАЕС, 1038 дружин (чоловіків) померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками цієї аварії, та 80 учасників інших ядерних аварій і катастроф, навчань із застосуванням ядерної зброї.  

Для реалізації програми Державного бюджету «Соціальний захист громадян, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи» на 2017 рік області доведений обсяг асигнувань в розмірі 30,5 млн грн.
За рахунок цих коштів 6269 постраждалих осіб, віднесених до 1 та 2 категорії, щомісяця отримують компенсацію вартості продуктів харчування,

10 дітей з інвалідністю, пов’язаною з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, отримують компенсацію за безоплатне харчування у навчальних закладах освіти, 28 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС отримали одноразову компенсацію у зв’язку з встановленням або зміною групи інвалідності, пов’язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи, 12 сім’ям виплачена компенсація за втрату годувальника, 788 громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС забезпечені санаторно-курортним лікуванням тощо.?« повернутися до списку новин