Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині 96% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування виховуються в сімейному оточенні

Переглядів: 333

 

Сьогодні, 23 квітня, під час щотижневої наради з керівниками структурних підрозділів ОДА, начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош ознайомила присутніх з «Картою пріоритетів».

Презентуючи «Карту пріоритетів служби у справах дітей обласної державної адміністрації», Тетяна Дорош поінформувала про пріоритетні напрями діяльності структурного підрозділу, особливості поточної ситуації в області у справах дітей, а також реалізацію шляхів для досягнення цілей. Одним із ключових пріоритетів служби у справах дітей ОДА є координація діяльності з метою підтримки безпечного середовища для розвитку та виховання дітей. Зокрема, було проведено ряд профілактичних заходів з метою попередження дитячої бездоглядності та негативних явищ у дитячому середовищі, а саме: обстежено 2128 сімей; 250 батьків притягнуто до відповідальності, 956 – попереджено; проведено 1259 рейдів різного спрямування «Діти вулиці», «Вокзал», «Нічне місто» тощо. Крім цього, з жовтня 2017 р. на базі Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей почав діяти консультаційний «телефон довіри» для дітей. 

Також з метою аналізу ситуації в дитячому середовищі Службою у справах дітей облдержадміністрації було проведено вибіркове опитування підлітків віком від 12 до 16 років стосовно довіри до батьків, конфліктів у сім’ї та економічних труднощів.

З метою проведення інформаційно-просвітницької роботи структурним підрозділом було розроблено інформаційні матеріали в рамках обласної програми «Безпечна Вінниччина – взаємна відповідальність влади та громад». Між іншим, було проведено заходи до Міжнародного дня захисту дітей, з нагоди річниці прийняття Конвенції ООН з прав дитини, а також до дня Св. Миколая. Крім розповсюдження 425 публікацій, а також проведення виступів на радіо і телебаченні працівниками служб дітей та області, в рамках обласної програми було проведено Форум з нагоди дня усиновлення. За словами начальника структурного підрозділу ОДА Тетяни Дорош, на сьогодні зменшилась кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відносно загальної кількості дитячого населення – 84 дитини на 10 тис. дитячого населення.

Наразі зміцнення системи прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також забезпечення прав дітей виховуватись у сімейному оточенні також є пріоритетним напрямом роботи Служби у справах дітей ОДА. В області проведено моніторинг та контроль роботи служб у справах дітей щодо вчасного надання статусу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. На сьогодні триває робота щодо ведення електронного обліку різних категорій дітей (дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах) у Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти».

Також триватимуть заходи стосовно усиновлення та влаштування до альтернативних форм сімейного виховання статусних дітей. Згідно з інформацією Служби у справах дітей ОДА, на обліку перебуває 650 дітей, які можуть бути усиновленими. З них – 399 дітей мають братів і сестер. За словами Тетяни Дорош, 96% (2349) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в сімейному оточенні. Натомість, по Україні цей показник становить 91,3%.« повернутися до списку новин