Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

З 1 січня 2018 року вступає в силу заборона на захоронення несортованого сміття

Переглядів: 458

 

Про це, а також про стан роботи з вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами проінформував директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики і інфраструктури ОДА Сергій Волков на щопонеділковій апаратній нараді, яку проводив перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко.

«Одним з важливих питань, яке необхідно розглянути – є проблема сортування і переробки твердих побутових відходів. Адже, відповідно до нового законодавства, захоронення несортованого сміття з 1 січня 2018 року забороняється. Тому необхідно напрацювати стратегію з вирішення даного питання і визначити саме ту модель поводження з ТПВ, яка буде найбільш оптимальною. Окрім того, минулого тижня відбулось засідання екологічної комісії області, де було підтримано ряд проектів у Вінницькій області, спрямованих на вирішення питання сортування і переробки твердих побутових відходів», – зазначив Андрій Гижко.

В цілому про стан роботи, стратегію поводження з твердими побутовими відходами в області, систему управління і напрацювання в даній галузі розповів Сергій Волков: «Хочу зауважити, що з кожним роком збільшується кількість побутових відходів, які в подальшому захоронюються на полігонах області. Це приблизно 1,4 млн. м3 сміття. Таким чином, тенденція збільшення захороненого сміття складає від 3% до 10%. На сьогодні в області нараховується 784 паспортизованих полігони для складування сміття. Нажаль, переважна більшість не відповідає нормам та вимогам сучасного законодавства. В цілому по області послугами вивезення ТПВ охоплено 84% населення, послуги надає 61 підприємство різних форм власності. Ще одна неприємна статистика це те, що зношеність транспорту, який забезпечує вивезення ТПВ сягає 68%. Також, болючим питанням в цій галузі є недостатнє усвідомлення населенням необхідності належного поводження з ТПВ. Це питання потребує значного доопрацювання, проведення широкої просвітницької кампанії серед населення, особливо серед молоді та підростаючого покоління».

Таким чином, стратегія Вінниччини стосовно поводження з ТПВ полягає в тому, щоб кардинально змінити ситуацію в області ще в поточному році. Тому до початку 2018 року планується проведення системної роботи на базі районів з переробки сміття. Загалом розробляється три напрямки роботи. Зокрема,  рекультивація існуючих полігонів і їх зонування на квадрати. Другим аспектом є сортування, максимальна переробка сміття і лише тоді захоронення не перероблених залишків. Третім напрямком визначено технічне забезпечення, а саме вирішення питання з автотранспорту.« повернутися до списку новин