Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині вшанували захисників Донецького аеропорту та учасників зведеного загону Повітряних Сил

Переглядів: 281

 

25 січня, у Вінниці, у 60-му будинку офіцерів відбулися урочисті заходи вшанування захисників Донецького аеропорту та особового складу зведеного загону Повітряних Сил Збройних Сил України.

Захід відбувся за участю легендарних “кіборгів” оборони Донецького аеропорту різних ротацій зведеного загону Повітряних Сил та волонтерів.

Вшанувати захисників ДАПу прибули керівництво Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій,  заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, в.о. керуючого справами виконкому Вінницької міської ради Сергій Чорнолуцький, представники громадських організацій Вінниччини, військовослужбовці Вінницького гарнізону та духовенство. Кожен із них щиро подякував захисника за професійність, самовідданість та готовність до самопожертви, яку вони проявили у боях за визволення Донбасу, там народилась нова армія, якою поправу може пишатися український народ.

Звертаючись до присутніх  військовослужбовців Валерій Коровій зазначив: «Сьогодні день пам’яті. В першу чергу, хочу подякувати усім вам за мужність, за терпимість, за віру у завтрашній день. Бог посилає кожній людині певні виклики і випробування, але не кожна може з ними справитися гідно.  З тих чи інших причин і обставин вас, хто захищав Донецький аеропорт, стали називати кіборгами. Я впевнений, що це слово назавжди увійшло в новітню історію як приклад мужності і патріотизму. Нажаль, на Сході, Вінниччина втратила вже 212 вірних синів України. І наше сьогодні завдання робити усе можливе, аби  бути гідними пам’яті тих, хто не повернувся додому. Здоров’я, усім вам, мирного неба і  віри у завтрашній день».

Захід проходив за ініціативи Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України», підтримки Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, Вінницької облдержадміністрації, Вінницької міської ради та представників депутатського корпусу.

Під час офіційної частини відбулося нагородження близько двохсот учасників оборони Донецького аеропорту та волонтерів нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту», нагрудним знаком Командувача Повітряних Сил «Повітряні Сили Збройних Сил України» та пам’ятним знаком «За сприяння Повітряним Силам Збройних Сил України».

Музичний настрій усім присутнім дарували гурт «Наш день» та хореографічна група центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України, а також творчі колективи 60 будинку офіцерів.

Довідково:

Зважаючи на оперативну обстановку на Донецькому напрямку, яка склалася після підписання Мінських угод 17 вересня 2014 року та проголошеними намірами керівників самопроголошених республік щодо захоплення території Донецької області керівним складом ЗС України було вжито заходів щодо посилення оборони позицій ЗС України на лінії зіткнення з НЗФ.

У вересні 2014 року начальником Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України було прийнято рішення про створення зведеного загону ПС ЗС України.

Завданням новоствореному підрозділу було визначено змінити особовий склад штатного підрозділу на позиції військового містечка №13, організувати оборону позиції і не допустити її захоплення силами НЗФ самопроголошеної ДНР і військових підрозділів Російської Федерації.

Практично більше року у районі Донецького аеропорту виконував бойові завдання по обороні позиції «Зеніт» особовий склад зведеного загону  з числа добровольців-військовослужбовців (близько 700 військовослужбовців) частин Повітряних Сил Збройних сил України.

Виконуючи завдання у надскладних умовах, військовослужбовці зведеного загону гідно утримували стратегічно важливий об’єкт. Воїнами загону під час бойових зіткнень нанесено значні втрати особовому складу та бойовій техніці підрозділі внезаконних збройних формувань.

Саме бійці загону обороняли підступи до Авдіївки, відтягуючи на себе сили ворога, який штурмував донецький аеропорт.

Захищаючи Донецький аеропорт героїчно загинули понад 200 військових. За період виконання бойових завдань у складі зведеного загону Повітряних сил Збройних сил України 11 військовослужбовців віддали своє життя у боротьбі з підступним ворогом.

За мужність самовідданість та героїзм більше 100 військовослужбовців відзначені державними нагородами та відомчими відзнаками.« повернутися до списку новин