Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині на придбання житла для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування виділено майже 8 млн. грн.

Переглядів: 365

 

 

Сьогодні, під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Олени Чуркіної відбулась всеукраїнська селекторна нарада з питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Розпочинаючи нараду Олена Чуркіна в черговий раз підкреслила важливість обговорюваного питання та наголосила: «Питання забезпечення зазначеної категорії дітей житлом є надважливим. Саме тому я звертаюсь до відповідальних заступників голів обласних державних адміністрацій взяти під особистий контроль це питання та у разі виникнення певних складнощів одразу звертатись у Міністерство соціальної політики України, де будуть надані всі відповідні роз’яснення».

Вінниччину на зазначеній нараді представляв заступник голови-директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, а також, до участі долучилась начальник Служби у справах дітей Тетяна Дорош.

Розповідаючи, про ситуацію з використання субвенції на придбання житла для дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування у Вінницькій області, Ігор Івасюк зазначив: «Питання надання соціального житла знаходиться на постійному контролі в обласній державній адміністрації. Тому з моменту виділення субвенції на придбання такого житла в області проведено всі необхідні комісії та визначено 12 об’єктів, які будуть придбанні для дітей. По 7 об’єктах кошти вже перераховано, а по решті документи знаходяться у нотаріуса для проведення відповідних подальших дій. На моє переконання, саме завдячуючи тим злагодженим діям та величезній роботі, яку провела Служба у справах захисту дітей у Вінницькій області протягом червня-листопада поточного року, маємо надзвичайно ефективне використання коштів наданої субвенції. Окрім того, на момент прийняття Кабінетом Міністрів України відповідної Постанови, вже були готові всі пропозиції з фотографіями потенційних будинків і квартир, які планувалось придбати в якості соціального житла, що також дало можливість одразу розпочати використання коштів субвенції. Таким чином субвенцію використано майже на 100%».

Зі свого боку ситуацію з придбанням житла у Вінницькій області прокоментувала і Тетяна Дорош:«Загалом, у Вінницькій області 370 дітей віком від 0 до 18 років, які не мають взагалі де жити. Окрім того, є більше 500 дітей-сиріт, які також потребують придбання житла. Є випадки, коли прийомні батьки забезпечують дітей помешканнями, але потреба у забезпеченні житлом залишається і вона є досить значною. Завдячуючи наданій субвенції в сумі 7,9 млн. грн. цьогоріч буде придбано 12 об’єктів, а саме 10 квартир та 2 будинки, в тому числі і 1 дитячий будинок сімейного типу, де проживатиме родина з 10 прийомними дітьми», - зазначила Тетяна Дорош.« повернутися до списку новин