Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Впровадження роздільного збору твердих побутових відходів на території району

Переглядів: 363

Однією з найбільш гострих екологічних проблем в даний час є забруднення навколишнього середовища побутовими відходами. На спеціальних полігонах, які призначені для поховання та утилізації відходів все менше і менше залишається вільного місця. Звалища твердих побутових відходів є джерелом забруднення атмосферного повітря, підземних і поверхневих вод. Мільйони тонн відходів на несанкціонованих звалищах не тільки не дають рости новій рослинності, яка виробляє кисень ,вкрай необхідний для життя, але і забруднює навколишнє середовище.

В районі завершується  будівництво полігону твердих побутових відходів з сортувальною лінією біля  смт. Мурованих Куриловець. На даний час проводиться робота по введенню в експлуатацію полігону та проводяться пуско-налагоджувальні роботи сортувальної лінії для твердих побутових відходів.

В майбутньому для належної робота полігону та сортувальної станції необхідно запровадити роздільний збір твердих побутових відходів.

Роздільне збирання сміття передбачає попереднє  його сортування населенням. Громадяни сортують відходи на дві фракції – органічну та змішану суху (решту), основна частина якої становить вторинну сировину.

Органічні рештки вивозять на    полігон та компостують .  Змішані  сухі відходи  будуть розвантажуватись на станції для сортування твердих побутових відходів,сортуватимуть та пресуватимуть.

Пеередбачається встановлення двох типів контейнерів – для харчових відходів (органічних рештків) та іншого  сухого сміття.

Ми маємо усвідомити, що роздільний збір твердих побутових відходів  в наших населених пунктах, в кожній садибі, залежить перш за все від кожного з нас. І саме ми повинні зробити все можливе для того, щоб районний центр, всі населені пункти району мали привабливий вигляд.

 « повернутися до списку новин