Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині вивчали досвід країн Вишеградської четвірки в сфері стратегічного планування та управління територіальними громадами

Переглядів: 284

 

Вчора, 27 лютого, відбувався завершальний етап проекту - Міжнародна конференція «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн В4 для країн Східного партнерства». На конференції  презентовано отриманий досвід під час реалізації проекту, досвід країн Вишеградської четвірки в сфері стратегічного планування та управління територіальними громадами, а також розроблені стратегії розвитку пілотних громад України і Молдови та методичний посібник щодо розробки стратегій розвитку громад.

У заході взяли участь  перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, учасники проекту, представники організацій-партнерів із країн Вишеградської четвірки, експерти проекту, представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, ЗМІ та бізнесу з України та Молдови.

Звертаючись до присутніх Андрій Гижко зазначив, що проект особливо актуальний в контексті того, що Україна переживає час активного впровадження реформ.

«Сьогодні реформи є не просто на папері, вони реально впроваджуються в життя. Ці реформи знаходять своє відображення у змінах до законів, в змінах у всіх сферах нашого життя. Ця конференція є черговим кроком для успішного розвитку», - зазначив Андрій Гижко.

Слід зазначити, що Проект реалізовується ГО «Єврорегіон «Дністер» протягом 2017-2018 років в Україні (Вінницька область) та Республіці Молдова за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Загальний бюджет проекту – 95 325 Євро, з яких 85 703 Євро – фінансування Фонду та 9 622 Євро – власний внесок. Проект передбачав проведення циклу тренінгів для представників 28 громад Вінницької області та Республіки Молдова, розробку стратегій розвитку для 14 пілотних громад, а також створення посібника методичних рекомендацій щодо розробки стратегій розвитку громад. На початковому етапі проекту було проведено конкурсний відбір експертів з України, Молдови і країн Вишеградської четвірки та учасників проекту. Для участі у проекті було обрано 4 експерти та 56 учасників: по 2 учасники з 20 громад України і з 8 громад Молдови. Проект передбачав широке залучення громадськості до процесу стратегічного планування, тому важливою вимогою було те, що 2-ма учасниками навчальних заходів від кожної громади мали стати представник органу місцевого самоврядування та представник громадськості. У рамках навчального етапу проекту протягом травня – липня 2017 року було проведено два 5-ти денних тренінги у м. Вінниця для 56 учасників. Навчання стосувалися питань стратегічного планування та управління територіальними громадами. За результатами тренінгів учасники отримали завдання провести діагностику та SWOT-аналіз актуальних ситуацій в своїх громадах. Підсумки цих досліджень учасники презентували експертам під час двох ворк-шопів 27-29 липня 2017 року для 40 учасників з України у м. Вінниця та 16 учасників з Молдови в м. Сороки.  З числа 56 учасників проекту шляхом рейтингового голосування експерти обрали представників 14-ти пілотних громад для подальшої участі у проекті. Обрані 28 учасників проекту разом із представниками партнерів, експертами та журналістами взяли участь у навчальному візиті до країн Вишеградської четвірки 8-20 вересня 2017 року. Слідуючи головним етапом проекту стало розробка стратегій розвитку 14-ти пілотних громад за експертного супроводу протягом 4-х місяців. Також протягом січня-лютого 2018 року експерти та організатори здійснили візити до кожної з громад-учасників проекту з метою участі у заходах щодо обговорення розроблених стратегій. Такими заходам були громадські слухання та відкриті засідання сесії рад. Паралельно цьому експерти проекту працювали над розробкою уніфікованого методичного посібника «Європейські стратегії для місцевих громад України та Молдови: досвід країн Вишеградської четвірки». Посібник містить методичні рекомендації експертів проекту щодо розробки стратегій розвитку громад. Посібники видані українською та румунською мовами у друкованому та електронному варіантах, з якими можна ознайомитися на сайтах проекту та ГО «Єврорегіон «Дністер».

Після підведення підсумків проекту учасники конференції відвідали Якушинецьку об’єднану територіальну громаду. Там, учасники проекту, експерти та партнери ознайомилися з напрацюваннями місцевої стратегії.« повернутися до списку новин