Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Мурованокуриловецький районний відділ державної виконавчої служби інформує!

Переглядів: 124

                       Порядок виконання рішення про встановлення побачення з дитиною

      Статтею 641 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено порядок виконання рішень про встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні.

Стягувачі за виконавчими документами про встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні з дитиною звільняються від сплати авансового внеску.

    Виконання рішення про встановлення побачення з дитиною полягає у забезпеченні боржником побачень стягувача з дитиною в порядку, визначеному рішенням.

Державний виконавець здійснює перевірку виконання боржником цього рішення у час та місці побачення, визначених рішенням, а у разі якщо вони рішенням не визначені, то перевірка здійснюється у час та місці побачення, визначених державним виконавцем.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення державний виконавець складає акт та виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі, визначеному частиною першою статті 75   Закону України «Про виконавче провадження» ( на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). У постанові зазначаються вимога виконувати рішення та попередження про кримінальну відповідальність.

У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення державний виконавець складає акт, виносить постанову про накладення на боржника штрафу в подвійному розмірі, надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення, звертається з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби, виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами (із врахуванням обмежень, передбачених частиною десятою статті 71 Закону України «Про виконавче провадження») та вживає інші заходи примусового виконання рішення, передбачені цим Законом.

У разі виконання рішення боржником виконавець складає акт та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Якщо боржник у подальшому перешкоджає побаченням стягувача з дитиною, стягувач має право звернутися до державного виконавця із заявою про відновлення виконавчого провадження. Після відновлення виконавчого провадження державний виконавець повторно здійснює заходи, передбачені цією статтею.

Особливості виконання рішень зазначеної категорії полягають також в тому, що у разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення державний виконавець окрім заходів, передбачених Законом (штрафні санкції та надіслання до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення) також застосовує до боржника додаткові заходи примусового характеру. 

А саме: державний виконавець звертається з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби, виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами.

Відомості про боржника за рішенням про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною вносяться до Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про накладення штрафу на боржника (абзац 2 частини п’ятої статті 9 Закону).

 

Начальник районного відділу державної виконавчої служби                                                                                                 Гевко О.М.

 

 

 

 

« повернутися до списку новин