Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Збудник холери виявлено в пробі, взятій із водойми в центрі Миколаєва

Переглядів: 462

У Миколаєві в районі Інгульського пішохідного моста (Центральний район) виявили холерний вібріон.

"За інформацією ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України" при проведенні планового соціально-гігієнічного лабораторного моніторингу води відкритих водойм на наявність збудників інфекцій, що мають міжнародне значення, а саме на вібріофлору в реперній точці у районі пішохідного Інгульського мосту (м. Миколаїв Центральний район) з проби від 7 серпня 2017р. виділено Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa.

Холера - це небезпечне інфекційне захворювання, яке іноді відносять до категорії біозброї. Інфекція протікає гостро і швидко. Якщо не проводити лікування холери, половина інфікованих, як правило, помирає. Історія знає неодноразові випадки масових спалахів зараження, які в ряді країн відбуваються досі.

Причиною зараження стає мікроскопічна паличка Vibrio cholera. Цей факт ще в 1833 році встановив вчений з Німеччини Роберт Кох. Холерний вібріон зовні схожий на кому. Бактерія має крихітні джгутики, завдяки яким вільно переміщається з великою швидкістю.
Науці відомо два різновиди збудника холери. Це класичний вібріон Ель-Тор. Захворіти людина може після інфікування і тим, і іншим типом мікроорганізмів. Природним середовищем проживання Vibrio cholera є будь-які водойми. Однак здоров'я людини піддається небезпеці лише тоді, коли в організм потрапляє мільйон, а то й трильйон вібріонів. У зв'язку з цим у цілях профілактики важливо встановити не тільки наявність збудника у воді, але і ступінь його концентрації. При 30-40°С розмноження збудника відбувається надзвичайно швидкими темпами. Водойми екваторіальних країн із зазначеної причини буквально кишать цією паличкою. У той же час для дезінфекції рідини достатньо її скип'ятити. Також вібріон гине на сонці за 60 хвилин і не виживає в сухому середовищі. Вкрай небезпечно є брудні фрукти і овочі - до п'яти днів на них можуть бути присутніми життєздатні мікроорганізми. Якщо говорити про індивідуальну профілактику захворювання, то саме миття продуктів харчування і рук значною мірою вбереже від цього страшного захворювання.

Основні симптоми холери згубні для людини, так як викликають блискавичне зневоднення. Хворий втрачає до 20 л води в день. Шкідливі бактерії виділяють холероген - агресивний токсин. Кишечник у відповідь на це наповнюється великою кількістю рідини, яка до того перебувала у тканинах організму. Відбувається інтенсивний пронос (профузний) - близько 10 разів на добу - і невпинна блювота, викликана отруєнням. Температура тіла при цьому не порушується, а може і знизитися.
Зневоднення призводить до судом і різкої слабкості. Людина змінюється зовні: зморшки і синява на шкірі, загострений ніс, запалі очі. Якщо хворий з самого початку не отримає належного лікування холери, він може загинути протягом перших 24 годин.
Буває, що заражений про хворобу навіть не підозрює, будучи лише носієм мікроба. Іноді ознаки інфекції присутні, але слабо виражені. У будь-якому випадку при нездужаннях подібного характеру важливо провести своєчасне обстеження.

Якщо ви відвідуєте регіон з високим рівнем захворюваності на холеру, ретельно мийте руки і продукти харчування, обливайте овочі і фрукти окропом, добре кип'ятіть воду. Влітку купайтеся тільки у дозволених місцях.

Бережіть себе!« повернутися до списку новин