Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

НОВЕ У ПОРЯДКУ ОБЧИСЛЕННЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКИХ ПЕНСІЙ

Переглядів: 427

         

   15 листопада 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі — Постанова 851), якою внесено зміни до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 (далі — Постанова 1210). Ця постанова застосовується з 1 жовтня 2017 року.
           Постановою 851 встановлено порядок обчислення пенсій особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Крім того, визначено формулу, за якою така пенсія обчислюється в разі виявлення особою бажання проводити її розрахунок, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

           Пенсію обчислюють за такою формулою:
П = Зс x Кзс x Кв / 100% , де:
П — розмір пенсії;
Зс — середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески (визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки);
Кзс — середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;
Кв — розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).
         Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою:
Кзс = Зп(min) x 5 / Зc1, де:
Зп(min) — розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;
Зс1 — середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує
відповідному року.

         Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

Могилів-Подільське обєднане управління

ПФУ Вінницької області« повернутися до списку новин