Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Геннадій Зубко: результати опитування свідчать про успішність реалізації реформи децентралізації

Переглядів: 523

Результати соціологічного дослідження фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва щодо реформи децентралізації в цілому свідчать про успішність її реалізації — прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко опубліковані висновки.
На думку Геннадія Зубка: «Реформа, яка не могла зрушити з місця більше двадцяти років української незалежності, нарешті поступово але системно почала реалізовуватися. І якщо врахувати, що реальними процесами децентралізації, а це там де створені об’єднані територіальні громади, охоплено поки що 20% території країни, то 16% громадян України, які відчули її реальні і позитивні результати, це гарний показник. Крім того, зважати й на те, що опитування було проведено трохи більш ніж за півроку після початку функціонування ОТГ в нових умовах, коли якісні зміни ще не були відчутні повною мірою». При цьому, 2040 опитаних респондентів представляли всю територію України, а не тільки реформовані території ОТГ.
Віце-прем’єр-міністр зауважив, що важливим висновком дослідження є визначення двох основних стимулів для добровільного об’єднання громад, які держава надає новоствореним ОТГ: фінансові ресурси та самостійність у прийнятті рішень.
Він зазначив, що результати опитування засвідчили й цілком обґрунтовані складності у реалізації реформи — недосконале законодавство. «Децентралізація потребує законодавчої підтримки від парламенту. Наразі більше 20 невідкладних проектів не прийняті Верховною Радою. Але за будь-яких умов ще два роки тому важко було уявити настільки великий відсоток підтримки цієї реформи у суспільстві», — наголосив Геннадій Зубко.
Довідково: ?Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва здійснено соціологічне дослідження, спрямоване на вивчення думок ключових учасників і стейкхолдерів реформи децентралізації. В опитуванні, брали участь 2 040 респондентів-мешканців України.?Також опитувалися 21 експерт з децентралізації, голови 50 об’єднаних територіальних громад з різних областей, представники 27 районних державних адміністрацій, розташованих у районах, де вже створено об’єднані територіальні громади, з різних областей.

 « повернутися до списку новин