Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Держенергоефективності закликає місцеву владу впроваджувати енергоменеджмент у бюджетних установах

Переглядів: 468

 

Розумне управління енергоспоживанням потрібно започатковувати у кожному бюджетному закладі. Це дозволить зменшити енерговитрати до 20% без додаткових вкладень та заощадити мільйони гривень бюджетних коштів. На цьому наголосив Павло Ладецький, начальник Управління енергетичного менеджменту Держенергоефективності, виступаючи на семінарі «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень» 29 вересня на Вінниччині.

«Одна з важливих складових енергоменеджменту – це енергомоніторинг», - підкреслив П. Ладецький та навів приклад Києва, де за три роки дії енергомоніторингу заощаджено більше 1 млрд гривень.

«Зекономлені кошти можна спрямовувати на подальше впровадження заходів з енергоефективності, а також стимулювання роботи енергоменеджерів», - пояснив Павло Ладецький, що підтвердив і експерт Дмитро Сакалюк. Він детально розповів про концептуальні підходи до енергоменеджменту.

На важливості енергоменеджменту наголосив і заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Хміль: «Енергоменеджмент допомагає формувати системну енергетичну політику. Серед його переваг – заощадження бюджетних коштів, підвищення ефективності використання енергоресурсів і підтримка місцевої економіки».

Як стало відомо, з 2011 року у Вінниці розпочато впровадження енергомоніторингу, який тепер дії у всіх бюджетних закладах міста. За оцінкою експертів, загальна економія бюджетних коштів з початку реалізації енергомоніторингу склала понад 18 млн гривень.

Учасники семінару також ознайомилися із рекомендаціями щодо впровадження систем енергоменеджменту у бюджетній сфері, які розроблено Агентством у співпраці з експертами USAID: http://saee.gov.ua/uk/business/energetichny-audit-ta-manadzhment.

Про можливості допомоги Німецького товариства міжнародної співробітництва (GIZ) у впровадженні енергоменеджменту розповіла консультант  проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» Ірина Гудзь.

Довідково:

Семінар організовано Держенергоефективності спільно з Вінницькою ОДА, Проектом GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» та Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.


Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності« повернутися до списку новин