Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

За 4 місяці 2017 року до Пенсійного Фонду області надійшло 168,5 млн. грн. понадпланових коштів

Переглядів: 381

Сьогодні, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації відбулась прес-конференція заступника начальника Головного управління Пенсійного  фонду у Вінницькій області Марини Єрошенко на тему «Нові можливості та ресурси для осучаснення пенсій».

Актуальність проведення зазначеної прес-конференції зумовлена тим, що за останні два роки Пенсійним фондом України у Вінницькій області було проведено великий обсяг робіт щодо впровадження нових технологій і сервісів обслуговування громадян.

Центром усіх сервісів та технологій є Реєстр застрахованих осіб. Це частина загального реєстру державного соціального страхування, який відповідно до законодавства, ведеться Пенсійним фондом України починаючи з 1998 року. На базі Реєстру застрахованих осіб відбувається розширення послуг для громадян. Йдеться про створення нової централізованої системи призначення та виплати пенсій.

«Сьогодні на порядку денному держави як ніколи гостро стоїть питання осучаснення пенсій, яке, в свою чергу, пов’язане з детінізацією трудових відносин і легалізацією заробітних плат, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту. Все суспільство, всі ми повинні зрозуміти, що пенсія – це похідна від заробітної плати», - зазначила Марина Єрошенко.

Окрім того, на засіданні Уряду 17 травня представлено основні положення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій». Складовою пенсійної реформи є обов’язкове осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати, з якої сплачуються внески. Ресурсом для її проведення є зростання надходжень до Пенсійного фонду після підвищення мінімальної та середньої заробітних плат, збільшення кількості застрахованих осіб.

Запропонована Урядом пенсійна реформа спрямована на підвищення пенсій громадян. Питання виплати легальних заробітних плат та підвищення мінімальної заробітної плати напряму пов’язані з питанням підвищення пенсій.

Також, Марина Єрошенко повідомила про те, що сьогодні по всій області Пенсійний фонд працює за системою «фронт-офіс»-«бек-офіс», яка запроваджена у всіх 13 територіальних управліннях та у 29 відділах обслуговування громадян.

Таким чином, на даний час на Веб-порталі Фонду області зареєстровано 38,8 тисяч користувачів. На віддалених робочих місцях в 13 територіальних громадах та 2 агентських пунктах спеціалістами Фонду вже надано 643 послуги, в тому числі з консультативної допомоги, видачі довідок та пенсійних посвідчень, інших документів.

Ще однією новацією Пенсійного фонду є електронне пенсійне посвідчення, що є одночасно і платіжною карткою, які вже отримали 3537 пенсіонерів.

На сьогоднішній день у Реєстрі є інформація про 12,5 млн застрахованих осіб, майже 12 млн пенсіонерів і 400 тис. одержувачів виплат за різними видами соціального страхування.

За даними Реєстру застрахованих осіб у Вінницькій області кількість працюючих сьогодні становить 321 тисячу осіб, а пенсіонерів – 483 тисячі осіб, що в півтора рази перевищує чисельність працюючих. Зміщення в співвідношенні застрахованих осіб і пенсіонерів, на користь останніх, збільшує навантаження осіб пенсійного віку на платників внесків. В області цей показник складає 1,5 і різниться в територіальних управліннях Фонду від 0,7 в м.Вінниці до 2,8 в Шаргородському об’єднаному управлінні.

«Заслуговує уваги той факт, що завдяки зростанню мінімальної заробітної плати відбулось підвищення середньої заробітної плати відповідно, яка в області за І квартал зросла на 147,2% та склала 5312 грн. і має стабільну тенденцію росту як щомісяця, так і щокварталу. Також, в результаті того ж підвищення, застраховані особи, заробітна плата яких, станом на 01.01.2017 р., сягала відмітки 3200 грн.,  сьогодні отримують виплати в межах 6400 грн. Отож, підвищення рівня мінімальної заробітної плати до 3200 гривень в січні 2017 року позитивно вплинуло на стан надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду», - зауважила Марина Єрошенко.

Окрім того, зростання чисельності застрахованих осіб (01.01.2017.- 309 тис. осіб, 01.05.2017.- 321,4 тис. осіб) та рішення Уряду щодо збільшення рівня вдвічі мінімальної заробітної плати сприяло Зростанню фонду оплати праці на 153,3%.

За 4 місяці 2017 року до Фонду області надійшло 1204,5 млн. грн., 168,5 млн. грн. надійшли понадпланово. Тобто виконання планових показників забезпечено на 116,3%. Порівняно з відповідним періодом минулого року власні надходження зросли на 146,1%.  Це дало змогу забезпечити в повному обсязі та в установлені законодавством строки виплату пенсій 482,7 тисячам пенсіонерів.« повернутися до списку новин