Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Інформація щодо реалізації Антикорупційної Програми Пенсійного фонду України Могилів-Подільським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Вінницької області за 9 місяців 2017 року

Переглядів: 377

Могилів-Подільським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України  Вінницької області, враховуючи Закон України «Про запобігання корупції», Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки», і на виконання Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України, реалізовуються заходи щодо запобігання, виявлення та мінімізацію виникнення корупційних ризиків, що супроводжуються корупційними правопорушеннями, здійснюється моніторинг виконання Антикорупційної Програми та контроль за дотриманням антикорупційного законодавстві, для належного забезпечення конституційного права громадян при їх зверненні до управління та з метою підвищення продуктивності та якості їх обслуговування.

  На виконання наказу головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 10.07.2017 року №215 «Про заходи щодо реалізації Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2017 рік» управлінням  розроблені Заходи щодо реалізації Антикорупційної Програми  Пенсійного фонду України на 2017 рік, затверджені наказом управління №142 від 18.07.2017.

Одним із напрямків роботи щодо запобігання виникнення корупційних ризиків є контроль за своєчасним поданням декларацій. Протягом 9 місяців 2017 року в управлінні здійснено 85 перевірок своєчасності подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та формою, яка визначена Національним агентством.

          За результатами перевірки факту та своєчасності подання декларацій встановлені випадки порушень щодо 1 декларанта, який припинив діяльність, пов’язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не подав декларацію за 2016 рік, про що письмово повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції.

З метою недопущення порушень антикорупційного законодавства, здійснюється контроль за сумісництвом та суміщенням з іншими видами діяльності працівників управління, а також проводиться моніторинг спільної роботи близьких осіб та їх підпорядкування, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції». Випадків суміщення та сумісництва, отримання державними службовцями доходів з незаконних джерел в Могилів-Подільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України та підпорядкування близьких осіб не встановлено.

Постійно в управлінні аналізуються зміни у антикорупційному законодавстві України та підзаконних актах з метою своєчасного приведення у відповідність посадових інструкцій та положень про структурні підрозділи. 

 Щоквартально проводиться моніторинг інформації, щодо близьких осіб – пенсіонерів, яким виплачується пенсія в управлінні, де працює працівник, з метою недопущення виникнення реального конфлікту інтересів.

Під час прийому громадян здійснюється відео- фіксація прийому громадян. В управлінні в зоні очікування залів обслуговування громадян та агентських пунктах безперешкодно надається журнал скарг та пропозицій і розміщена скринька для звернень громадян. На стендах управління розміщено номери телефонів спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції для повідомлення, у разі необхідності, відповідних служб.

Досліджується повнота вжиття заходів по стягненню заборгованості по платежах, так станом на 1.10.2017 вся заборгованість по платежах до управління 100 % опрацьована в судовому порядку.

На постійному контролі перебуває питання формування потреби та фінансування пенсійних виплат з метою недопущення надання переваг при спрямуванні коштів на об'єкти  виплати та доставки пенсій.

          З метою приведення сфери державних закупівель у відповідність із міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції підвищено дієвість контролю за додержанням законодавства під час здійснення закупівель за державні кошти. Для ефективного та прозорого здійснення закупівель використовуються авторизовані електронні майданчики, які дають змогу створити конкурентне середовище у сфері публічних закупівель та запобігти проявам корупції у цій сфері. В установленому порядку оприлюднююється інформація про закупівлі товарів, робіт і послуг. Через систему «Прозоро» в 2017 році управлінням проведено 17 закупівель на суму 343 тис.грн.

З метою забезпечення функціонування системи правової освіти працівників управління, у тому числі у сфері антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу, протягом 9 місяців 2017 року було проведено 15 навчань, за підсумками яких було проведено тестування всіх працівників управління для визначення рівня знань антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу.

Забезпечений доступ громадськості до ознайомлення з публічною інформацією. Для отримання даних про можливі передумови порушення законодавства, правил етичної поведінки з боку працівників управління та визначення якості надання послуг Могилів-Подільським відділом обслуговування громадян та Мурованокуриловецьким сектором обслуговування громадян постійно проводиться анкетування споживачів послуг, що надаються управлінням.

 Із врахуванням проведених організаційно – управлінських заходів щодо забезпечення до виконання норм антикорупційного законодавства, а також із застосуванням Антикорупційних Програм щодо запобігання корупційних ризиків, робота управління забезпечується з дотриманням норм та без порушень.« повернутися до списку новин