Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині буде здійснено нормативно грошову оцінку земель населених пунктів

Переглядів: 420

 

Сьогодні, під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулось засідання конкурсної комісії обласного фонду охорони земель.

На порядок денний винесено питання про надання коштів, які надійшли від сплати втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва на проведення нормативної грошової оцінки земель окремих населених пунктів області та на проведення інвентаризації земель комунальної власності на території Немирівської міської ради Немирівського району.

Про необхідність проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів області розповів начальник Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак.

За його словами відповідно до статті 271 податкового кодексу України базою оподаткування в Україні, є нормативна грошова оцінка. Окрім того, статтями 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» передбачено проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Її результати використовуються для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, державного мита при обміні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

«Слід зазначити, що при дотриманні періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів середня вартість одного квадратного метра земель населених пунктів по області зросла в середньому у 2,5 рази, що сприяло суттєвому збільшенню доходної частини місцевих бюджетів від плати за землю» - зазначив Юрій Козак.

Нагадаємо, що рішенням 2 сесії обласної Ради 7 скликання затверджено Регіональну програму використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь і охорони земель, проведення нормативної грошової оцінки землі, інвентаризації земель у Вінницькій області на 2016 - 2020 роки.

Джерелами фінансування Програми є кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва до обласного, районних бюджетів та бюджетів міст районного значення, селищ, сіл, їх об’єднань, а також кошти державного, обласного бюджетів та небюджетних джерел.

«Не в усіх районних, сільських, міських радах, в населених пунктах, в яких необхідно провести нормативну грошову оцінку землі, є кошти, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва» - відмітив Андрій Гижко, заслухавши інформацію начальник Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області. «Тому окремі сільські, міські ради звертаються з клопотаннями щодо надання фінансової допомоги для проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів» .

«Зважаючи на це, виникла необхідність розглянути на засіданні конкурсної комісії обласного фонду охорони земель питання виділення коштів у сумі 201847,0 грн., які надійшли від сплати втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до обласного бюджету, на проведення нормативної грошової оцінки земель окремих населених пунктів області згідно з переліком» - підкреслив перший заступник голови ОДА.

Крім того, надійшло клопотання виконавчого комітету Немирівської міської ради Немирівського району щодо виділення коштів з обласного бюджету, які надійшли від сплати втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, на проведення інвентаризації земель комунальної власності на території Немирівської міської ради.

Враховуючи вищезазначене, конкурсною комісією обласного фонду охорони земель розглянуто питання фінансування з обласного фонду проведення інвентаризації земель комунальної власності на території Немирівської міської ради у сумі 113100,0 грн.

За результатами засідання затверджено Перелік сільських рад для виділення коштів з обласного бюджету на проведення робіт по нормативній грошовій оцінці земель населених пунктів області в сумі 201847,00 грн. зі спеціального фонду (обласного Фонду охорони земель) для проведення нормативної грошової оцінки земель окремих населених пунктів області відповідно до переліку.

Для довідки:

 Перелік сільських рад та об’єднаних територіальних громад для виділення коштів з обласного бюджету на проведення робіт по нормативній грошовій оцінці земель населених пунктів та інвентаризації земель населених пунктів на території Вінницької області


з/п

Назва місцевих рад

Кількість населених пунктів

Кошторисна вартість (залишається до оплати)

 
 
 

Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів

 

 

Гайсинський район

 

 

 

1

Степаська сільська рада

1

27687,0

 

2

Семиріцька сільська рада

1

9888,0

 

3

Кіблицька

3

44496,0

 

4

Нараївська

1

19776,0

 

 

Разом

6

101847,0

 

 

Могилів - Подільський район

 

 

 

1

Сугаківська сільська рада

1

45000,0

 

2

Слободо-Яришівська

2

55000,0

 

 

Разом

3

100000,0

 

 

Всього

9

201847,0

 

Проведення інвентаризації земель населених пунктів

 

 1

Немирівська міська рада

 

 

 

 

м. Немирів

 

19750,0

 

 

с. Байраківка

 

12200,0

 
 

с. Глинянець

 

7900,0

 
 

с. Дубмаслівка

 

5400,0

 

 

с. Никифорівці

 

13800,0

 

 

с. Лука

 

9350,0

 
 

с. Медвежа

 

5600,0

 

 

с. Гостинне

 

2600,0

 

 

с. Стрільчинці

 

11900,0

 

 

с. Язвинки

 

7800,0

 

 

с. Гунка

 

11400,0

 

 

с. Супрунівка

 

5400,0

 

 

Разом

12 

113100,0

 

 

Всього по області

 

314947,0« повернутися до списку новин