Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Наталя Заболотна: Стратегічна ціль - інтелектуально та творчо розвинена й національно свідома молодь

Переглядів: 342

 

 

Про створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації української молоді, формування патріота і громадянина розповіла директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна в ході щопонеділкової апаратної наради голови ОДА з керівниками департаментів та служб області.

Так, з метою розширення можливостей розвитку потенціалу молоді як значної частини людського ресурсу Вінниччини в межах реалізації обласної цільової соціальної програми «Молодь Вінниччини» Департаментом проводяться різнопланові заходи, спрямовані на заохочення молоді області до активної участі у громадському житті.

«Загалом, такі заходи, яких минулого року проведено більше 60, є унікальними, оскільки вони згуртовують обдарованих, талановитих, активних молодих людей, які мають нові цікаві креативні ідеї розвитку свого регіону, країни та дають можливість втілити їх у життя.

Вже третій рік поспіль, за підтримки голови ОДА Валерія Коровія, з нагоди Дня молоді проводиться щорічний обласний молодіжний табір-форум, який в цьому році мав назву «Вінниччина молодіжна – ініціюй та дій!» та проходив у форматі політичної гри. До програм кожної партії увійшли пріоритети регіональної молодіжної політики, які знайшли свою підтримку в очільника області, в тому числі, фінансову, що дала змогу їх реалізувати», - зазначила Наталя Заболотна.

Також, очільниця додала, що впродовж двох кварталів після проведення форуму, вдалось реалізувати 2 з 5 ідей, запропонованих учасниками форуму, над реалізацією решти працюватимуть вже в поточному році.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності Департаменту є налагодження комунікацій між молоддю районів і міст області.

Так, головним здобутком діяльності Департаменту за 2017 рік є відновлення мережі молодих лідерів в області, з якими відбуватиметься постійна системна робота в рамках інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене».

Започаткувала роботу Студентська Рада Вінниччини - консультативно-дорадчий орган при облдержадміністрації, що об’єднав студентське самоврядування регіону та провів форум студентського самоврядування.

З метою підвищення рівня мобільності молоді, напрацюванні горизонтальних контактів між молодими лідерами, залучення в область нових ідей та інноваційних підходів, Департаментом здійснюється активна робота в напрямку направлення молоді для участі у всеукраїнських та міжнародних заходах. Вперше за три роки, за ініціативи голови облдержадміністрації Валерія Коровія та підтримки Директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимира Мережка, делегація з 15 молодих лідерів регіону взяла участь  у програмі «Свєнтокшисько-Вінницька академія молодих лідерів».

Важлива увага надається також розвитку неформальної освіти, як сучасному та важливому методу роботи з молоддю. Важливо, що 30% проведених впродовж року заходів, відбувались в формі неформальних освітніх заходів, таких як тренінги, семінари, вишколи. Тому, ключовим напрямом діяльності молодіжної політики області є процес становлення та запуску обласного молодіжного центру по вул. Театральна, 15. Так, після залучення волонтерів та вивезення 5 вантажівок сміття навіть в недобудованому вигляді молодіжний центр запрацював та в ньому було проведено кілька молодіжних заходів.

Важливим здобутком є перемога із зайнятим другим місцем у конкурсі Бюджетів громадських ініціатив м. Вінниці, що дозволить у цьому році залучити майже мільйон гривень на реалізацію заходів Центру. В той же час упродовж року спільно з Департаментом будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації велась робота над розробкою проектно-кошторисної документації. Підготовлений проект на Державний фонд регіонального розвитку. Розроблений та поданий до Мінрегіонбуду проект щодо розвитку мережі мобільних молодіжних центрів, фінансування якого заплановане за кошти Європейського союзу.

Створення Молодіжного центру стане стратегічним надбанням для молодіжної політики області. Адже наявність спеціалізованої установи дасть змогу збільшити ресурсну базу, підняти рівень проведення заходів та стати майданчиком для втілення молодіжних ідей.

Вперше цього року розпочалась реалізація програми національно-патріотичного виховання. Утворена та діє Координаційна рада з питань НПВ під головування заступника голови-директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка. Також, з метою формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді проведено більше 30 обласних та всеукраїнських заходів.

Окремим завдання залишається  організація оздоровлення та відпочинку дітей області. Так, у 2017 році перевиконано заплановані показники щодо кількості оздоровлених дітей та у порівнянні з 2016 роком послугами оздоровлення та відпочинку охоплено на 13 тисяч дітей більше. З обласного бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей виділено більше 7,5 мільйонів гривень, що дозволило оздоровити майже 1200 дітей, які потребують особливої уваги та підтримки. Важливо, що сума грошей в минулому році зросла на 3 %, а дітей вдалось оздоровити на 30 % більше.

Загалом в області оздоровлено 97,5% дітей, які потребують особливої уваги та підтримки. Завдяки міжнародним партнерським відносинам з Республіками Польща і Чехія, особистим домовленостям голови облдержадміністрації із керівництвом Ліберецького краю та Свьєнтокшиського воєводства та фінансової підтримки обласного бюджету, цьогоріч було організовано оздоровлення та відпочинок дітей учасників антитерористичної операції, в тому числі діти загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції за кордоном.« повернутися до списку новин