Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Масовими флешмобами, всеукраїнськими рекордами, новими книгами та пам’ятниками на Вінниччині відзначили 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича

Переглядів: 356

 

 

Минулоріч  Вінниччина широко відзначала 140-річчя від дня народження видатного українського композитора, хорового диригента, педагога, громадського діяча Миколи Леонтовича. В області, починаючи із серпня 2016 року, було проведено низку  знакових культурно-мистецьких та просвітницьких заходів, на проведення яких  з обласного бюджету  виділено  понад 3,5 мільйона гривень.

Про те, як  Вінниччина вшановувала пам’ять всесвітньовідомого земляка  йшлося сьогодні на прес-конференції, яка відбулась в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

У прес-конференції взяли участь: заступник голови - директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, кандидат мистецтвознавства професор ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, дослідник творчості Миколи Леонтовича Анатолій Завальнюк та завідуючий сектору охорони культурної спадщини управління культури і мистецтв ОДА Михайло Потупчик. Модератором заходу виступила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк.

У вступному слові  Ігор Івасюк підкреслив: «Спадщиною Миколи Леонтовича ми будемо пишатися впродовж століть. Знаковими кроками  на відзначення 140-річчя від  дня народження видатного земляка стали відкриття у серпні 2016 року оновленого музею та меморіального комплексу Леонтовича на його батьківщині в с. Марківка Теплицького району, де на базі «Музею      М.Д. Леонтовича» 13 грудня 2017 року проведено науково-практичну конференцію до 140-ої річниці від дня народження видатного композитора за участю керівництва області, краєзнавців, науковців, дослідників життя і творчості М.Леонтовича. Тільки за 2017 рік музей відвідали більш як 5 тис. осіб. В новоствореній «Діброві Леонтовича» встановлено три скульптурні композиції, виготовлені скульпторами-каменотесами під час проведення Всеукраїнського пленеру «Подільський оберіг» в с. Буша Ямпільського району».

Дуже важливою була ініціатива обласної державної адміністрації та депутатів Вінницької обласної Ради про перейменування  обласної філармонії  та присвоєння їй ім’я Миколи Леонтовича. А проведення  на Вінниччині І Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва ім. М.Д.Леонтовича було  відзначено двома рекордами, зафіксованими  книгою рекордів України – за кількістю учасників заходу ( 40 хорових колективів, понад 1400 учасників) та за кількістю виконаних творів Леонтовича в межах одного заходу (більше 100 творів).

«Всього ж за півтора роки – від часу відкриття музею в с. Марківка і до грудня 2017 року на заходи із вшанування Миколи Леонтовича з обласного бюджету загалом було витрачено більше ніж 3,5 млн. грн.»,-підсумував Ігор Івасюк.

Під час прес-конференції  було презентовано книгу Анатолія Завальнюка «Микола Леонтович. Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини»,- видану за сприяння обласної державної адміністрації та обласної Ради за рахунок коштів обласного бюджету (45 тис. грн).

«У світі Миколу Леонтовича називають «українським Бахом » за досконале володіння складною поліфонією, яку він використовував у своїх аранжуваннях,- зазначив  автор  книги.  Він також розповів цікаві факти із  біографії Миколи Леонтовича, поділився результатами досліджень, які він проводив задля написання  книги, починаючи із1968 року.

На прес-конференції  також зазначалось, що у рамках відзначення 140-річчя Миколи Леонтовича, започатковано Всеукраїнську премію ім. М.Д. Леонтовича в галузі культури і мистецтв у номінаціях «Професійні композитори» та «Професійні хорові колективи» у сумі 20,0 тис. грн.

З метою увічнення пам’яті композитора на території Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича та в селі Білоусівка Тульчинського району встановлені погруддя М.Леонтовича вартістю 200 тис. грн.; в населених пунктах області упорядковано місця, де встановлено пам’ятні знаки, облаштовано музеї-кімнати М.Д.Леонтовича; виготовлено та встановлено банери, білборди з портретом М.Д.Леонтовича, ілюстраціями «Щедрика» та текстом «Вінниччина – батьківщина М.Леонтовича» при в’їзді у міста Вінницю, Тульчин, Немирів, Шаргород, смт Теплик та Тиврів.« повернутися до списку новин