Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Підвищення рівня суспільної екологічної свідомості – один з пріоритетів розвитку Вінниччини

Переглядів: 323

 

Одним із основних пріоритетів розвитку Вінниччини є підвищення рівня суспільної екологічної свідомості та припинення втрат біотичного і ландшафтного різноманіття. Про це зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, презентуючи «Карту пріоритетів та цілей на 2018 рік».

За словами посадовця, з метою інформування населення про стан довкілля області, у 2017 р. були виготовлені Екологічний паспорт та Регіональна доповідь про стан навколишнього середовища на Вінниччині. Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА також повідомив, що видано  науково-популярне видання «Птахи Вінниччини», створене з метою інформування населення. «Видання включає 240 видів птахів, які трапляються або постійно проживають на території області. Авторами ряду фотографій є дослідники з Німеччини, Англії, США, Польщі. Авторські примірники книги вже надіслано до зазначених країн. Книга користується великим попитом у фахівців-біологів, краєзнавців, а також серед громадян, яких цікавить  природа Вінниччини», - підкреслив посадовець. Микола Ткачук також відмітив, що в рамках «Карти пріоритетів та цілей на 2018 рік» заплановано створення таких наукових видань – «Природа Вінниччини. Земноводні та плазуни», «Рослини. Том 1». Ці книги будуть продовженням започаткованої у 2017 році серії наукових видань про природу Вінниччини. Також заплановано проведення обласного конкурсу серед учнівських та студентських колективів «Кращий природоохоронний захід».

Одним із суттєвих напрямів роботи Депараменту є відновлення праків-пам’яток садово-паркового мистецтва. За словами керівника Департаменту, протягом 2016 – 2017 рр. на ці роботи було спрямовано 2 млн. 200 тис. грн. Проведено санітарну розчистку на територіях 8 парків, а саме: Сутиського, Ободівського, Верхівського, Чернятинського, Комаргородського, Михайловецького, Сокілецького та парку «Вікторія». За словами посадовця, у межах Чернятинського, Ободівського та Верхівського парків висаджено 10 тис. молодих дерев корінних порід. Крім цього, у 2018 р. заплановано видалення аварійно-небезпечних дерев на території 11 парків-пам'яток садово-паркового мистецтва.

Микола Ткачук також повідомив про подальшу роботу структурного підрозділу на міжнародному рівні: «Департамент планує продовжити участь у міжнародному проекті «Ecoinfo». Проект спрямований на розвиток електронного врядування. Наше завдання – наповнення веб-сервісу моніторингу рівня забруднення атмосферного повітря. Частина інформації була підготовлена у 2017 р. Робота у цьому напрямку триватиме у поточному році».

На даний час в натуру винесено 38 територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення (90,5%) та 289 територій місцевого значення (77%). У 2018 р. заплановано завершити роботи зі встановлення на місцевості регіонального ландшафтного парку «Немирівське Побужжя» та розпочати роботи з встановлення меж ряду новостворених територій природно-заповідного фонду.

Микола Ткачук повідомив також про те, що  у 2018 р. передбачено створення таких ландшафтних заказників як: «Балин», «Рогатки», «Білі бліндажі», «Глибока долина», «Липовецькі дубки», «Костоління». Також у «Карті пріоритетів» йдеться про розширення площі ландшафтних заказників «Перемога» та «Немиренецьке» в Козятинському р-ні, орнітологічного заказника «Іванівський» (Калинівський р-н) та лісового заказника «Городище-Галявина» в Іллінецькому р-ні.« повернутися до списку новин