Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині комплексно вирішують питання забезпечення якісною питною водою населення області

Переглядів: 392

 

У четвер, 1 березня, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко спільно з директором Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Миколою Ткачуком оглянули хід робіт із розчистки річки Десенка в селі Стрижавка та облаштування берегової лінії.

Дані роботи проводяться в рамках масштабної програми розчистки річок та водойм Вінниччини, що дасть змогу покращити якість питної води в області та підвищити водність річок та водойм області.

«Питання якості питної води з кожним роком є все більш актуальним. Причин для цього є декілька. В першу чергу, мова йде про забруднення води, а по друге, має місце зменшення рівня води, що відчувають жителі Вінниччини, адже є проблема наповнення як криниць у приватних домогосподарствах, так і поверхневих вод. Фактично рік працювала робоча група, яка детально досліджувала причини цього явища і станом на сьогодні визначено декілька таких причин. Зокрема, мова йде про зниження хімічного забруднення, адже зменшилась кількість промислових підприємств, які забруднювали річку Південний Буг. Разом з тим, значно збільшились обсяги біологічного забруднення, причиною чого є значна кількість розорюваних земель, що в подальшому призводить до замулювання річок та озер. В травні минулого року жителі міста Вінниці та інших населених пунктів скаржились на неприємний запах води і певні домішки. І причиною цьому стало не хімічне забруднення, а саме біологічне через збільшення кількості мулу у річках», - зазначив Андрій Гижко.

Окрім того, посадовець зауважив, що 15-20 років тому по більшій частині річки Південний Буг курсували катери, а на даний момент це є неможливим через значне замулення і зімління річок.

У 2017 році обласною державною адміністрацією прийнято принципове рішення кардинально змінити ситуацію зі станом водних об’єктів області. Так, за рахунок коштів обласного бюджету придбано земснаряд, який дозволить здійснювати розчистку річку Південний Буг та її приток в напрямку до Вінниці. Окрім того, аналогічний земснаряд придбано Вінницькою міською радою для розчистки річки Південний Буг в межах міста. Також виготовлено всю необхідну документацію для розчистки приток «головної водної артерії» області. Першочергово обрано одну з найбільших притоків Південного Бугу річку Десенку, яка є однією з тих річок, що  має значний рівень забруднення.

Загалом, на проведення вказаних робіт виділено 5,4 млн. грн.,  за рахунок тендерної закупівлі вдалось зекономити майже 800 тис. грн. В планах проведення робіт із берегоукріплення, вирубки дерев, які самосівом з’явились на берегах. Завдяки проведеним роботам в подальшому річка Десенка протікатиме у більш чіткій береговій лінії. З настанням більш теплої погоди застосовуватимуть земснаряд, який нижче по течії виконуватиме днопоглиблювальні роботи і таким чином збільшуватиметься приток води.

Як зазначив Микола Ткачук, на сьогодні розчищено близько 50 метрів річки за допомогою екскаваторної техніки, яка має змогу працювати з берегів завдяки сприятливим погоднім умовам. Незважаючи на незначний обсяг розчищеної ділянки, результат вже є, адже відкрились декілька джерел, які відновили свою роботу і збільшуватимуть водність річки Десенка, що в подальшому позитивно вплине на підвищення водності річки Південний Буг.« повернутися до списку новин