Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Валерій Коровій: «Вінницький район унікальний і дуже привабливий з точки зору інвестиційних ресурсів, тож є куди рости»

Переглядів: 323

 

У приміщенні Вінницької райдержадміністрації 19 лютого відбулося засідання колегії РДА за підсумками діяльності у 2017 році.

                Участь у зібранні взяли голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сергій Волков, голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський.

          Презентуючи результати річної роботи, голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко акцентував увагу на заходах безпекового характеру, особливо в умовах ліквідації надзвичайної ситуації на 48-му Арсеналі поблизу Калинівки. А також детально зупинився на позиціях зростання конкурентоспроможності економіки району.

 «Від діяльності суб’єктів малого і середнього підприємництва надходження до місцевого бюджету становлять 125,2 млн. гривень, що на 29,6 % більше, ніж у 2016 році», - повідомив Михайло Демченко.

 Позитивна динаміка, за словами керівника району, спостерігається у сфері АПК. Показово, що середньомісячна заробітна плата по галузі у 2017 році склала 6 211 гривень і, порівняно із 2016 роком, зросла на 58,7 %.

          У районі реалізується низка інвестиційних проектів у сферах енергетики, промисловості та сільського господарства. В цілому протягом 2017 року створено 919 робочих місць. Проводяться роботи з будівництва багатоквартирних житлових будинків у селах Зарванці та Агрономічне, селищі Стрижака, введення в експлуатацію яких планується вже у поточному році.

          Велика увага приділяється керівництвом району й розвитку соціально-культурної сфери. Так, у галузі освіти, до прикладу, упродовж звітного періоду відновлено роботу ДНЗ у селі Гавришівка, замінено вікна у 9 навчальних закладах району, завершено роботи з реконструкції системи опалення в школі села Агрономічне, а в Прибузькому НВК проведено капітальний ремонт харчоблоку. В 10 населених пунктах району встановлено дитячі ігрові майданчики.

          Як повідомив Михайло Демченко, вживаються системні заходи зі зміцнення матеріально-технічної бази Вінницької центральної районної лікарні, а заклади первинної ланки медичної допомоги району на 100 % забезпечені комп’ютерною технікою та мережею Інтернет.

          До обговорення представленого звіту долучився голова Вороновицької об’єднаної територіальної громади Олександр Ковінько, презентувавши результати розвитку громади в умовах децентралізації.

          Підсумував роботу колегії голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Він, насамперед, подякував усім присутнім за спільну консолідовану роботу впродовж минулого року та висловив переконання, що нині Україна переживає історичний час.

          Очільник регіону акцентував увагу на позитивному досвіді запровадженої бюджетної децентралізації, перспективах та стимулах до добровільного об’єднання територіальних громад, процесах децентралізації владних повноважень. Торкнувся керівник ОДА й питань регіонального розвитку Вінниччини.

                 «З 1 січня поточного року нам передали 7,5 тисяч км доріг. Якщо в 2016 році ми мали програму майже 300 млн. гривень, то за 2017 рік вийшли на 1 млрд. гривень. І Вінницький район це побачив, бо всі ці зміни йдуть саме по цьому району, - зазначив Валерій Коровій. – Вже на 2018 рік ми передбачаємо на дорожню галузь 2,5 млрд. гривень, причому 630 млн. гривень закумулювали саме на місцеві дороги».

                 Голова облдержадміністрації повідомив також про початок комплексу заходів із розчистки русел річок. Детально зупинився на питанні впровадження двох базових реформ: освітянської і медичної, підкресливши, що для Вінницького району це особливий виклик. А водночас інформував про інвестиційні проекти, які реалізуються нині в регіоні та спрямовані, в першу чергу, на створення великої кількості нових робочих місць: Delphi, Sumimoto, Fujikura, UBC-group.

                   Керівник області наголосив, що ці проекти можуть бути дуже цікавими й для мешканців Вінницького району. А разом з тим, закликав керівників органів місцевого самоврядування активно працювати над залученням інвестицій.

          «Район унікальний по своїй суті, дуже привабливий з точки зору інвестиційних ресурсів. Район розвивається, тут хороша інфраструктура. Тож є куди рости, і все у ваших руках», - підсумував Валерій Коровій.« повернутися до списку новин