Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Базовою складовою реформи в галузі охорони здоров’я є зміна принципів фінансування і роботи з пацієнтами, - Валерій Коровій  

Переглядів: 397

 

Перебуваючи 13 липня з робочою поїздкою у Крижопільському районі, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій завітав до Крижопільської окружної лікарні інтенсивного лікування.

          Очільник регіону ознайомився з ходом проведення робіт з поліпшення матеріальної бази лікарні та поспілкувався з колективом закладу.

 Крижопільська лікарня, розрахована на 142 ліжка, сьогодні обслуговує не лише жителів району, а й пацієнтів, які звертаються сюди за медичною допомогою з Піщанського, Томашпільського та Тростянецького районів.

          Зміцненню матеріально-технічної бази закладу, за словами головного лікаря, приділяється чимала увага з боку районної влади. «За півроку нам додатково до кошторису виділено більше 6,5 млн. гривень. Ми спрямовуємо їх на придбання реанімобілю для транспортування хворих, які потребують допомоги на третинному рівні, на котли, апаратуру: великий та малий операційні набори. Придбано нове ліжко в пологове відділення, дрібні інструменти, кардіографи, монітори, замовлено апарат штучної вентиляції легень, закуплена насосна станція», - повідомив головний лікар закладу.

          Оглянувши територію та окремі відділення лікарні, голова облдержадміністрації поспілкувався з медпрацівниками, інформувавши їх про заходи, які здійснюються обласною владою задля підвищення якості медичних послуг у закладах третинного рівня, та очікувані новації в системі охорони здоров’я.

                 «У 2015 році змінилася система фінансування, і частка обласного бюджету в бюджеті області складає сьогодні 8 %. Стало очевидно, що ми не можемо вирішувати ті знакові питання, які стоять перед центральними районними лікарнями, тож ми повернули їх на районний рівень і максимальною мірою сконцентрували свою увагу на рівні третинному, - зазначив Валерій Коровій. – До кінця серпня ми плануємо ввести в дію першу чергу хірургічного корпусу обласної лікарні ім. Пирогова. Крім того, стоїть питання наповнення його обладнанням. Зараз ми працюємо над тим, щоб забезпечити 8 операційних блоків і реанімації по трьох поверхах. Ми проводимо відкритий тендер, надійшла субвенція з Державного бюджету у сумі 45 млн. гривень, ще 20 млн. гривень ми виділили з обласного бюджету і прагнемо, щоб до 100-річчя лікарні ім. Пирогова ми могли показати результат».

                 Серйозна увага, за словами керівника Вінниччини, приділяється  сьогодні й зміцненню матеріально-технічної бази обласної дитячої лікарні та онкологічного диспансеру. Водночас, восени передбачається початок будівництва нового регіонального кардіологічного центру, що зводитиметься за підтримки Світового банку.

          Торкнувся Валерій Коровій і очікуваних законодавчих новацій у системі охорони здоров’я, які визначатимуть засади функціонування галузі на найближчі 20-30 років.        

          «Сьогодні підготовлено внесення змін до законодавства. Максимальну увагу ми концентруємо на первинній ланці, - зазначив голова облдержадміністрації. – Базовою складовою реформи в галузі охорони здоров’я є зміна принципів фінансування і роботи з пацієнтами. Людина, яка живе на конкретній території, матиме право самостійно, без географічних обмежень, визначати сімейного лікаря, з яким вона може укласти угоду. Міністерство на одного сімейного лікаря, при навантаженні 3 тисячі осіб, закладає в місяць 27 тисяч гривень. Тож заробітна плата фахівця залежатиме від того, скільки угод буде з ним укладено».

          Крім того, зміни передбачаються і в системі фінансування галузі. Очікується, що воно здійснюватиметься із двох джерел: на утримання об’єктів фінансовий ресурс спрямовуватиметься із місцевого бюджету, а власне процес лікування фінансуватиметься за рахунок медичної агенції. «Це торкнеться спочатку первинної ланки, а на наступному етапі перейде й на вторинну», - зауважив керівник регіону. І вже на завершальному етапі, за словами очільника Вінниччини, відбуватиметься формування госпітальних округів.

          Також у рамках візиту Валерій Коровій відвідав кілька аптечних закладів селища, аби ознайомитись з ходом реалізації в районі урядової програми «Доступні ліки».« повернутися до списку новин