Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

ПРО НАКОПИЧУВАЛЬНУ СИСТЕМУ ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ

Переглядів: 483

     

Основи рівнів пенсійної системи започатковані Законом України від 09.07.2003 року № 1056-ІV „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а у Законі України від 08.07.2011 року №3668-VІ „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" більше конкретизується функціонування накопичувальної системи.
            Система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів.
І-й - солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, коли дохід пенсіонерів забезпечується за рахунок внесків роботодавців.
ІІ-й - накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Цей рівень дозволить накопичувати пенсійні кошти на індивідуальних рахунках для отримання додаткового доходу на старість. На відміну від солідарної системи кожен учасник накопичувальної системи сплачуватиме пенсійні внески на свій індивідуальний накопичувальний рахунок, а не до загального фонду солідарної системи на користь усіх платників внесків. Ці кошти будуть його власністю і використовуватимуться для додаткової пенсії, а в разі його смерті будуть успадковані.
           На сьогодні в Україні постала необхідність реформування пенсійного забезпечення, що зумовлене соціально-економічними та політичними змінами в суспільстві. Але основною причиною залишається застарілість існуючої системи пенсійного забезпечення населення. Економічно розвинені країни вже давно перейшли на загальнообов'язкову накопичувальну систему та добровільні недержавні пенсійні фонди.
           Законодавці пропонують запровадити накопичувальну систему з 01.01.2017 року та залучити обов'язково до накопичувальної системи осіб не старших 35 років, старші зможуть скористатися за бажанням цією системою. 
Внески до накопичувальної системи у перший рік її запровадження становитимуть 2%, і щороку підвищуватимуться на 1% до досягнення 7%.
Пенсійним фондом України буде створений Накопичувальний фонд шляхом відкриття банківського рахунку у зберігача для акумулювання пенсійних коштів, спрямування пенсійних активів на інвестування з метою отримання інвестиційного прибутку на користь учасників другого рівня та використання пенсійних коштів на пенсійні виплати.
          Після досягнення учасниками накопичувальної системи пенсійного віку накопичені кошти будуть використані для пенсійних виплат (щомісячних чи одноразової виплати - залежно від суми накопичених коштів).
І-й та ІІ-й рівні - становлять систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
ІІІ-й - система недержавного пенсійного забезпечення, вона базується на засадах добровільної участі громадян, роботодавців та їх об'єднань у формуванні пенсійних накопичень з метою отримання громадянами пенсійних виплат на умовах та в порядку, передбаченим законодавством про недержавне пенсійне забезпечення.
          Громадяни України можуть бути учасниками та отримувати пенсійні виплати одночасно з різних рівнів системи пенсійного забезпечення в Україні.
Якраз накопичувальна система, на погляд експертів, у перспективі має стати запорукою достойної старості. Адже в даному разі благополуччя пенсіонера буде залежати не тільки від держави, а й від нього самого. А про це варто думати вже змолоду.« повернутися до списку новин