Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Валерій Коровій: Перед нами стоїть надзвичайно складне і важливе завдання – запустити в дію медичну реформу

Переглядів: 360

 

 

На цьому наголосив  голова обласної державної адміністрації сьогодні, 30 жовтня, під час  апаратної наради в ОДА.

Нагадаємо, що 19 жовтня Верховна Рада дала старт медреформі, ухваливши  у другому читанні законопроект № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських препаратів». Метою законопроекту є створення ефективного механізму фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів для забезпечення збереження і відновлення здоров'я населення України.

Із презентацією основних положень нового закону виступила на нараді директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович.

 Посадовець зазначила, що відповідно до нового закону, первинна, екстрена, паліативна допомоги та медичні послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними.

«Держава гарантує повну оплату найнеобхідніших  медичних послуг за рахунок коштів держбюджету.Обсяг послуг у програмі медичних гарантій щороку буде затверджувати Верховна Рада у рамках державного бюджету. Співоплати, що передбачалися в урядовій версії законопроекту, були вилучені із законопроекту під час внесення правок народними депутатами до другого читання»,- підкреслила Людмила Грабович.

Окрім того, держава гарантує громадянам України та особам, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням: екстреної медичної допомоги, первинної     медичної допомоги; вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги; третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, а також паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років та медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Валерій Коровій, коментуючи презентацію, зазначив, що  за прикладом сусідньої  Польщі варто було б  сформувати та розвивати в регіоні інститут приватного сімейного лікаря і всіляко підтримувати такі ініціативи на місцях.

Фінансуватимуться  такі структури  новоствореним центральним органом -  Національною службою здоров’я (НСЗ) . Це  відомство буде грати роль єдиного національного замовника медичних послуг і фінансуватиме як державні так і приватні медичні заклади, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики і уклали договори про медичне обслуговування населення. При цьому компонент медичної допомоги в складі необхідного лікування завжди буде покриватися державою.

Згідно нового закону,  для всієї території України встановлюються єдині тарифи оплати медичних послуг, лікарських засобів та медичних виробів, розміри реімбурсації лікарських засобів, які надаються пацієнтам за програмою медичних гарантій.

Фактично з 2018 року в Україні реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го — в лікарнях усіх напрямків. Кожен українець знатиме, які медичні послуги оплатить держава і сам обиратиме  лікарню,  де зможе отримати ці послуги.« повернутися до списку новин