Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Вінницька делегація ознайомилась з діяльністю низки підприємств агропромислового комплексу Нідерландів

Переглядів: 385

 

21 березня завершився 2 практичний день візиту офіційної делегації Вінницької області до Королівства Нідерланди. Візит організовано за сприяння Посольства України в Королівстві Нідерланди та особисто Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Нідерланди Всеволода Ченцова, а також Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Учасники робочої поїздки мали можливість ознайомитися із високорозвиненою аграрною країною, більше половини населення якої проживає нижче 5-6 метрів від рівня моря.

Так, Нідерланди посідають друге місце у світі (після США) за обсягами експорту аграрної продукції. 60% всієї сільгосппродукції, що виробляється в країні постачається за кордон. За рівнем продуктивності сільського господарства Нідерланди поступаються лише Новій Зеландії, Австралії і США, а за його інтенсивністю займають перше місце в світі.

Делегація Вінницької області відвідала компанію Verbruggen Emmeloord B.V. яка спеціалізується на розробці ліній автоматичного палетування для укладки продукції будь якого типу. Палетайзери Verbruggen укладають стійкі палети до 2.5 м. заввишки без пошкодження упаковки.

Директор компанії Маартен Вербруген зазначив, що підприємство виробляє 100 машин на рік, по 2 кожного тижня: «Одна людина за 30 хвилин може завантажити одну машину картоплі, в той час як,наприклад, в Азії для цього потрібно 25 людей і набагато більше часу. Сьогодні поняття дешевої  робочої сили вже не є актуальним і ефективним. Сьогодні технології компанії дозволяють завантажувати 30 мішків за хвилину без псування продукту. Такі ж технології можна використовувати і для зернових».

Також делегація відвідала компанію DR Dijkstra, де її директор Харко Крістіанс ознайомив делегатів з діяльністю та  виробничим процесом компанії. Підприємство вже 85 років займається виробництвом техніки для очистки та  сортування овочів, а саме картоплі, цибулі, моркви, буряку та бульби. Компанія  постачає техніку по всьому світу зі штатом працівників у кількості всього 30 осіб.

«Ми вважаємо, що Україна є нашим потенційним партнером з родючими землями та досвідченими висококваліфікованими кадрами», -  зазначив Харко Крістіанс.

В ході візиту до AgroFoodCluster, директор компанії Кор Ван Вельдхуйсен висвітлив головні принципи діяльності кластеру, серед яких: поширення знань, підвищення інновацій та стимулювання ділових можливостей при відкритому виробництві. Кластер заснований та фінансується різними голландськими організаціями. Партнери кластеру мають оборот у майже 2 мільярда євро.

Головний офіс AgroFoodCluster розташований у місті Еммелоорд – центрі відкритого виробництва у Нідерландах. На його базі було створено  групу компаній та організацій, які мають великий вплив на національному та міжнародному рівнях.

Велике зацікавленя у делегації викликала молочна ферма Van Berku Family, яка була заснована в 1968 році в Елехуцині. Ферма на сьогодні налічує 260 корів. Загальна площа становить 96 га.  Щорічно ферма виробляє 3 300 000 л молока та займається розведенням худоби. Власник ферми Сімон ван Бертен ознайомив вінниччан з роботою ферми, а саме роботизованою установкою для подачі кормів, машиною для подачі піску та системою кондиціонування.

У Нідерландах налічується понад 150 тисяч підприємців, основний акцент - на сімейних фермерських господарствах, що забезпечує навіть дрібних фермерів достатнім доходом. Крім того, сімейні фермерські господарства зберігають свої стійкі позиції завдяки існуванню кооперативів, які займаються маркетингом та збутом готової продукції.

На завершення робочого дня делегати відвідали Aeres Praktijkcentrum Dronten, де навчається 9000 студентів, 50 відсотків яких складають студенти-іноземці, а робочий штат налічує 1100 працівників. Делегація змогла ознайомитись з теоретичною та практичною діяльністю центру, де студенти займаються питаннями годування корів, розробляють склади кормів і слідкують за здоров’ям корів, досліджують вміст жирів у складі молока та навчаються комп’ютерному програмуваню тракторів. Також тут досліджують грунти, вивчають рослинництво і тваринництво та розробляють систему вертикального фермерства. Представники центру ознайомили українську делегацію з українсько-голандськими проектами, зокрема проектами по скороченню посівного матеріалу на 17 відсотків та навчанню українських студентів по спеціальності бакалавр та магістр.

Делегація мала змогу також ознайомитись з діяльністю компанії Difco International, яка спеціалізується на розробці та управлінні аграрними проектами в умовах ринкової економіки, що розвивається, за такими напрямками: виробництво молока, виробництво м’яса (яловичина, телятина, птиця та свинина) та рослинництво.

Компанія підтримує практичний підхід, за якого використання можливостей і мінімізація ризиків займають перше місце. Серед першочергових завдань – ефективне управління і досягнення низького рівня витрат на кілограм реалізованої продукції. Керуючись «розумними» технологіями управління господарством, такими як система моніторингу посівів Fieldlook та системи управління молочною фермою та годівлею, компанія оптимізує процес виробництва у господарстві.« повернутися до списку новин