Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Бюджетна децентралізація позитивно вплинула на розвиток сільської місцевості, - Валерій Коровій

Переглядів: 401

 

За словами голови обласної державної адміністрації, питання розвитку інфраструктури на селі – дуже болюча тема, довкола якої завжди багато дискусій. Але, разом з тим, надзвичайно позитивно на розвиток сільської місцевості вплинула бюджетна децентралізація.

«Це дійсно реальна реформа, яка сьогодні дала колосальний фінансовий ресурс. І я хотів би подякувати за це особисто Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, - зазначив Валерій Коровій. - Мовою цифр: за останні 3 роки місцеві бюджети у Вінницькій області зросли з 3 млрд. гривень до 9 млрд. гривень. Втричі! Причому в структурі доходів обласний бюджет скоротився у своїй питомій вазі із 41 % до 11 %. Тобто основна частина фінансового ресурсу була спрямована на місцеві бюджети, і левова їх частка пішла якраз на бюджети базового рівня».

Кардинально змінити ситуацію, на переконання керівника Вінниччини, може внесення змін до Бюджетного Кодексу та переорієнтування надходжень податку на доходи фізичних осіб.

«Необхідно все зробити для того, щоб ПДФО надходив не за місцем розташування платника податку, тобто підприємства, а за місцем проживання тієї чи іншої людини. Це означає, що значна частина людей, які проживають в сільській місцевості, приносили б дохід в бюджет сільської ради. І вже сама сільська рада була б дуже зацікавлена зробити дорогу, облаштувати водогін, щоб люди проживали на цій території, а на роботу їздили, наприклад, в обласний чи районний центр, - підкреслив Валерій Коровій. - Я переконаний в тому, що впровадження такого революційного підходу протягом 3-5 років може кардинально змінити систему формування стимулів для розвитку соціальної інфраструктури на селі».« повернутися до списку новин