Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

При підготовці та проведенні виборів необхідно відійти від загального песимізму

Переглядів: 326

 

Закликав перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко учасників круглого столу на тему: «Проблемні питання в організації, підготовці та проведенні перших виборів в ОТГ. Регіональний погляд на перспективи виборчої реформи в Україні».

Своє бачення у питаннях проведення виборів, особливо  в ОТГ та  здійснення виборчої реформи висловили учасники круглого столу. Зокрема, керівник проектів Венеціанської комісії та Офісу Ради Європи України Сергій Ткаченко, народний депутат України, голова підкомітету ВРУ з питань виборів та референдумів  Олександр Черненко, доцент кафедри Національного університету «Києво-Могилянська академія»  Володимир Венгер.  Ними було озвучено ряд проблемних питань, які виникають під час організації та проведення виборів. Так, за словами Володимира Венгера, виникають проблеми з заповненням декларацій кандидатами на рівні села чи селища, є питання до захисту бюлетенів на місцях, тощо. Учасники зійшлися на думці, що проблеми в основному виникають під час виборів до ОТГ .

Свою точку зору висловив також Андрій Гижко. За його словами  на Вінниччині вибори проходять без суттєвих  порушень. «На другий день після голосування ми вже отримуємо висновки, що вибори пройшли без суттєвих порушень. Через тиждень свої дані оприлюднюють громадські організації, які теж вказують на те, що порушення не мали системного характеру. Тому, давайте відійдемо від загального песимізму і подивимось на прості речі щодо підготовки та проведення виборчого процесу» - відзначив Андрій Гижко.

Він висловив переконання, що говорячи про підготовку  виборчого процесу проблемним питанням залишається недофінансування,  і про це треба говорити, оскільки  дану проблему не можна вирішити на місцях. « У 2016-2017 році  ми спостерігали недофінансування районних територіальних виборчих комісій. Були такі ситуації, коли районні виборчі комісії відмовлялися від роботи. Аналогічна ситуація в сільських територіальних виборчих комісіях, які створені на базі ОТГ. Тому це питання треба виносити сьогодні на рівень Мінфіну, ЦВК, необхідно чітко прописувати на рівні законодавства  розмір оплати членів ТВК. Наприклад, у нас в грудні будуть лише одні вибори в ОТГ, але районна  виборча комісія працюватиме,   тому її члени мають отримати зарплату».

В ході дискуту, Андрій Гижко подякував місцевій поліції, яка чітко спрацьовує під час виборів. Водночас зазначив, що  виникають труднощі із доставкою бюлетенів за кілька днів до голосування та забезпечення їх охорони на дільниці протягом 5 днів, оскільки  багато правоохоронців знаходяться в зоні проведення АТО. «Необхідно говорити про реальні речі: перенесення дати завезення бюлетенів, не в четвер,як передбачено законодавством, а в суботу,  потрібно перейти  від принципу партійних представників у виборчих комісіях, до професійних працівників, які працюватимуть на постійній основі. Натомість партіям запропонувати представляти  своїх членів у якості спостерігачів. Тоді буде і моральна і матеріальна зацікавленість людини, а також і відповідальність у членів комісії більша»,- наголосив перший заступник голови ОДА.

Андрій Гижко також підкреслив, що всі моменти здійснення виборчого процесу, в тому числі в ОТГ, чітко прописані в законодавстві, його просто необхідно дотримуватися.  «Давайте не будемо драматизувати. Так, є точкові проблеми,але багато проблемних питань можна сьогодні обговорювати і внести конструктивні пропозиції. Тому дискусія має бути по конкретних питаннях , тоді можна буде говорити  про результат і позитивні зміни» - підкреслив  посадовець.  « повернутися до списку новин