Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Уряд вніс зміни до порядку надання субсидій

Переглядів: 238

 Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 "Про внесення змін до деяких постанов КМУ" внесено зміни до програми призначення житлових субсидій. Зокрема, з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

Про які новації відтепер треба знати і на що звертати увагу?

Предмети розкоші та доходи від оренди

Відтепер якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

Великі будинки і квартири

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Тіньова зайнятість

Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за III - IV квартали попереднього року  за даними ДФС, Пенсійного фонду України.

За І-ІІ квартали поточного календарного року – у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається виходячи з розміру доходу осіб, за попередній календарний рік.

У разі, коли на час звернення за призначенням житлової субсидії особа є непрацюючим пенсіонером і в неї немає інших доходів крім пенсії, то до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю з якого призначається субсидія.

Переглянуто розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку. Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої на кінець періоду, за який враховуються доходи:

однієї мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку першої групи;

двох мінімальних заробітних плат – для платників єдиного податку другої групи;

трьох мінімальних заробітних плат – для платників єдиного податку третьої групи.

Доходи від реалізації молока, враховуються у розмірі 30 % нарахованих сум. Відповідна норма застосовується за умови подання заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока.

Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Стосовно призначення субсидії за рішенням комісії

Субсидія не призначається на загальних підставах але субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, (у тому числі на наступний період) у наступних випадках:

- на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30 %) непрацюючим непрацездатним особам;

- за наявності транспортного засобу (у тому числі у членів сім’ї), з дати випуску якого минуло менше 5 років;

- якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати та/або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі (крім тих, хто навчається, перебуває на обліку у службі зайнятості або отримує один із визначених видів допомоги, яким субсидія призначається на загальних підставах). Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб. - у разі купівлі (або набуття права власності) житла, земельної ділянки, товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. грн.;

- за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла;

- за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

- без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном).

Важливо знати й те, що внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Постановою введено обов’язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 року соціальна норма на електроопалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 30 кВт.год на 1 м2 опалювальної площі. Скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб. Для таких осіб може бути збільшено понаднормову площу не більш ніж на 30% за рішенням комісії.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву в управління праці та  соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Стосовно подання нових заяви та декларації

 Порядком призначення житлових субсидій передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації окремим категоріям населення.

Повторно – Заяву і Декларацію – потрібно буде подати:

         Орендарям житла

         Внутрішньо переміщеним особам

          Тим сім’ям, де є члени сім’ї  яких не зареєстровані за адресою домогосподарства

         Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб

         Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати

         Тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.

         Тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року.

 

Начальник управління праці                                                                                                                                      Тетяна Войтенко

« повернутися до списку новин