Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Офіційна делегація Вінницької області вивчає румунський досвід децентралізації

Переглядів: 334

 

 

Вінницька делегація продовжує офіційний візит до Ясського повіту Румунії.

Зокрема, 19 жовтня делегація Вінницької області на чолі з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм та у складі директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимира Мережка, голів районних державних адміністрацій та міських голів міст обласного значення відвідали комуну Чуря Ясського повіту Румунії, населення якої становить понад 16 тис. осіб, в тому числі проживає велика кількість етнічних українців.

Примар комуни Каталін Лупу презентував свою громаду та детально охарактеризував стан її соціально-економічного становища. Також пан Лупу проінформував членів делегації про переваги децентралізації в розрізі формування місцевого бюджету та навів приклади залучення інвестицій у розвиток комуни.

Жваву дискусію викликали питання земельної та медичної реформ, а також реформи соціального захисту.

У свою чергу, голова облдержадміністрації Валерій Коровій охарактеризував соціально-економічний стан Вінницької області та її потенціал. «Сьогодні в українському парламенті прийнято Закон України про медичну реформу, який буде впроваджуватись за тими ж принципами, як і в Румунії. Ми поступово змінюємо країну на краще та рухаємось у напрямку Європейського Союзу» - зазначив очільник області.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленності про започаткування співпраці між Іллінецьким районом Вінницької області та комуною Чуря Ясського повіту Румунії, Шаргородським районом та комуною Ербичень, а також Гайсинським районом та комуною Тетеруш.

В рамках програми делегація також ознайомилась з роботою сільськогосподарського підприємства «Agrimarvas», яке вважається одним з найбільших в Ясському повіті. Надзвичайну зацікавленість у голів райдержадміністрацій викликали питання оподаткування сільськогосподарських підприємств та реалізації європейських проектів у аграрному бізнесі.« повернутися до списку новин