Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

Переглядів: 379

Уряд вніс зміни до порядку надання субсидій   

Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні в п’ятницю, 27 квітня, вніс зміни до програми призначення субсидій. Зокрема, з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

Про які новації відтепер треба знати і на що звертати увагу?

Предмети розкоші та доходи від оренди

Відтепер якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

Великі будинки і квартири

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Тіньова зайнятість

Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 року соціальна норма на електроопалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 30 кВт.год на 1 м2 опалювальної площі. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Важливо знати й те, що внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву в управління праці та  соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Стосовно подання нових заяви та декларації

 Порядком призначення житлових субсидій передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації

Повторно – Заяву і Декларацію – потрібно буде подати:

         Орендарям житла

         Внутрішньо переміщеним особам

          Тим сім’ям, де є члени сім’ї  яких не зареєстровані за адресою домогосподарства

         Тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб

         Тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати

         Тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.

         Тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року.« повернутися до списку новин