Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Гайсинська земля попрощалася з героєм Анатолієм Твердолою

Переглядів: 389

 

Чорне крило болю і відчаю накрило Гайсинський край. Вкотре гайсинчани в глибокій скорботі схилили голови перед пам’яттю воїнів, патріотів, вірних синів України, які віддали своє життя, захищаючи рідну землю в зоні АТО.

10 грудня Гайсинська земля прощалася зі славним сином України, учасником антитерористичної операції на Сході, волонтером, військовослужбовцем-контрактником, героєм - Твердолою Анатолієм Івановичем, який поклав власне життя захищаючи цілісність і незалежність Батьківщини.

Твердола Анатолій Іванович народився 14 березня 1970 року в с.Ладижинські Хутори Гайсинського р-ну, в сім’ї колгоспників.

Навчався в середній школі у рідному селі, а по її закінченні, продовжив освіту у Вінницькому професійному училищі. Строкову службу в Радянській армії проходив у десантно-штурмовій бригаді, яку закінчив у званні старшого сержанта. По закінченні строкової служби продовжував служити в Західній групі радянських військ в Німеччині. Після звільнення в запас повернувся додому і працював в органах міліції, пожежній частині, в службі охорони в м. Ладижин.

Одружений, разом з дружиною виховували двох синів.

Учасник Революції Гідності, з початку бойових дій на Сході України активно займався волонтерською діяльністю. Допомагав українським воїнам одягом, продуктами, обладнанням.

В січні 2017 року підписав контракт військової служби і служив в 9–му окремому батальйоні 59-ї окремої мотопіхотної бригади біля Маріуполя в зоні АТО.

Життя Твердоли Анатолія Івановича обірвалося зненацька в період так званого перемир’я. Він героїчно загинув 8.12.2017р. біля 5-ї год. ранку під населеним пунктом Водяне під час обстрілу військової позиції.

В останню путь проводжали бійця рідні, близькі, побратими, керівництво району та області, односельчани, однокласники і вчителі, жителі Ладхутірської громади і всі, хто особисто знав героя. Він був патріотом до останньої краплі крові,скільки добрих справ він міг би ще зробити, скільки дати добрих порад своїм дітям і рідним, але доля невблаганна…

Першим звернувся до присутніх настоятель УПЦ КП м. Гайсин Ярослав Вольвин, наголосивши на тому, що Анатолій Твердола загинув у боротьбі за правду, за волю та незалежність України. «Ціна, яку заплатили воїни у боротьбі за цілісність України – найдорожча ціна – власне життя. Їх подвиг неоціненний, який має змінити нас з вами. Вічна їм пам'ять і шана людська!» - зауважив священик.

Голова районної ради Григорій Боровий висловив глибокі співчуття родині загиблого воїна і зазначив: «Той факт, що Анатолій Твердола пішов добровольцем захищати нашу рідну землю говорить про високий  патріотизм, його любов до рідної країни. Про таких як він говорять – справжній чоловік! Він не ховався за спинами інших, а взявши до рук зброю, захищав Батьківщину у запеклому бою. Дуже важко підібрати слова аби виразити біль втрати, ніколи не загоїться рана у серці матері, дружини, синів, близьких. Для кожного з нас він назавжди залишиться прикладом мужності, патріотизму, відданості рідній землі. Вічна пам’ять про Анатолія Івановича Твердолу назавжди залишиться у наших серцях».

Прощальні слова лунали в той день і від заступника командира 9 батальйону 59 ОМПБ з морально-психологічного забезпечення Володимира Авдєєва, і від побратимів Анатолія Твердоли, і від односельчан.

Поховано героя на сільському кладовищі с. Ладижинські Хутори Гайсинського району. Але пам'ять про нього назавжди залишиться у наших серцях.

Герої не вмирають!« повернутися до списку новин