Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Відбувся мітинг-реквієм присвячений 74 річниці звільнення району від загарбників

Переглядів: 400

74 роки минає з того часу, як звільнили Мурованокуриловецький район від нацистських загарбників.  Мов весняні струмки збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам’ять тих тривожних літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв із сторінок книг, її мужню і величну надійно оберігає народ передаючи, як святиню у спадщину поколінь.

З метою вшанування пам’яті полеглих у боротьбі за свободу сьогодні, 23 березня відбувся мітинг-реквієм. Урочистою ходою мурованокурилівчани пройшли селищем до Меморіалу Слави, в якій взяли участь жителі селища, керівники установ, служб району з трудовими колективами. На мітингу були присутні:  заступник голови райдержадміністрації Валерій Козачишен, голова районної ради Сергій Кушнір, селищний голова Галина Цибульська та голова районної  організації  ветеранів війни і праці Віктор Макітрук. 

У виступі Валерій Козачишен зазначив: "Перш за все, – це свято ветеранів, на долю яких випало тяжке випробування війною. Наша пам’ять, наші серця крізь роки бережуть глибоку синівську вдячність воїнам-визволителям. З гордістю ми вшановуємо тих небагатьох визволителів, які, на щастя, досі живуть серед нас, та з вдячністю згадуємо тих, кого, на жаль, уже немає. Низько вклоняюся всім тим, хто доклав зусиль до визволення України від нацизму і виховав покоління, яке здобуло незалежність для нашої держави".

Пам’ять воїнів, загиблих під час бойових операцій  вшанували хвилиною мовчання. Мітинг, присвячений пам’ятній даті, закінчився урочистим покладанням квітів до Меморіалу Слави.

  В цей ж день у читальній залі центральної районної бібліотеки до 74 річниці визволення району від нацистських загарбників було проведено краєзнавчий, історичний екскурс «Воїни – визволителі району», де представлені світлини  визволителів нашого району та література по даній тематиці.« повернутися до списку новин