Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині продовжується експонування виставки присвяченої 75-річчю створення Української повстанської армії

Переглядів: 347

 

 

Історична виставка «УПА – відповідь нескореного народу», присвячена 75-річчю створення Української повстанської армії, продовжила свій шлях районами області. Протягом 22-30 березня 2018 року вона експонувалася у Хмільницькому районному будинку культури.

Експозицію присвячено антинацистському та антирадянському спротиву Організації українських націоналістів та Української повстанської армії.

Нагадаємо, що експозицію було розроблено Українським інститутом національної пам’яті на виконання Указу Президента України від 28 березня 2017 року № 84/2017 «Про відзначення у 2017 році Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» та безоплатно передано обласній державній адміністрації для експонування протягом року в районах області. Відкриття виставки відбулося 28 лютого 2018 року в обласному краєзнавчому музеї.

Виставка складається з 24 інформаційно-просвітницьких банерів, що в доступній історико-художній формі демонструють факти боротьби та визначні постаті Організації українських націоналістів та Української повстанської армії.

Зазначимо, що окрім вище зазначеної експозиції Український інститут національної пам’яті впродовж минулого року розробив ще 3 об’ємні виставки, зокрема «Українська революція 1917-1921. 100 років боротьби», «Українці в лавах об’єднаних націй перемогли агресора. 1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» та «Голодомор ’32-33. Помста за свободу! Помста за революцію», а також провів відповідні просвітницькі кампанії. Виставка «Українська революція 1917-1921. 100 років боротьби» теж експонується у районах області відповідно до затвердженого графіку.

На разі експозицію «УПА – відповідь нескореного народу» передано до Калинівського району, де вона перебуватиме протягом 3-11 квітня поточного року.« повернутися до списку новин