Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Сплата ЄСВ самозайнятими особами

Переглядів: 828

     

 З 01 січня 2018 року зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ (нова редакція абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"):
- фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;
- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах (наразі, члени фермерського господарства не відносяться до категорії платників ЄСВ, але мають право сплачувати його добровілно).

      Зауважимо, обов'язок такого платника ЄСВ розпочинається з початком провадження відповідної діяльності. ЄСВ для них нараховуватиметься на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

      Нагадаємо, зараз для самозайнятих осіб, крім спрощенців, застосовується річний період сплати ЄСВ.

      Звертаємо увагу! З 01 січня 2018 року платники єдиного податку 1-ї групи сплачуватимуть ЄСВ у мінімальному розмірі, як і решта спрощенців (в 2017 році вони сплачують ЄСВ у сумі не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску - 352 гривні на місяць).

 

Могилів-Подільське об’єднане управління ПФУ« повернутися до списку новин