Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

До уваги суб'єктів господарювання району!

Переглядів: 287

На виконання листа Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області від 14.09.2017р. за № 02/3035 щодо періодичних медичних оглядів, Мурованокуриловецьке районне управління ГУ ДПСС у Вінницькій області інформує:

1. Відповідно до статті 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та Постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2001р. No559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок», працівники підприємств харчової промисловості, громадського харчування та торгівлі, водопровідних споруд, лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів, об’єктів комунально-побутового обслуговування, інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь, а також працівники, зайняті на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, повинні проходити обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди. Правила проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб та перелік необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів та періодичність їх проведення, затвердженні наказом МОЗ України від 23.07.2002року № 280 «Організація проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів».

2. Згідно із п.1 Постанови КМУ № 559 для проведення обов’язкового профілактичного медичного огляду, роботодавець складає за погодженням з відповідним державним санітарним лікарем, списки працівників, які повинні пройти цей огляд. Враховуючи, що відповідно до Постанови КМУ № 442 від 10.09.2014р. «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», відбулась реорганізація Держсанепідслужби України, шляхом входження її до Держпродспоживслужби України, яка стала правонаступником  Держсанепідслужби, такі списки, на сьогоднішній день, повинні погоджуватись з установами Держпродспоживслужби України. На території нашої  області це питання відноситься до компетенції Головного управління Держпродспожив-служби у Вінницькій області.

     Дані про результати обов’язкових профілактичних медичних оглядів відповідно до п.13 Постанови КМУ № 559, підлягають обліку у відповідних установах Держпродспоживслужби.

4. Контроль за проходженням працівниками у встановлені терміни обов’язкових профілактичних медичних оглядів, законодавством покладено на роботодавця, і він несе за це відповідальність.

        Враховуючи викладене, пропоную Вам забезпечити організацію та контроль за проходженням профілактичних медичних оглядів працівниками підпорядкованого закладу.

        Інформацію про результати проходження медичного огляду працівниками в поточному році пропоную направити до Мурованокуриловецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області до 10.10.2017р.

      Звертаю увагу, що списки для проходження працівниками Вашого закладу профілактичного медичного огляду в 2018р. та щорічно підлягають обов’язковому погодженню з Мурованокуриловецьким районним  управлінням ГУ Держпрод-споживслужби у Вінницькій області.

      Крім цього, відповідно до п.13 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» діяльність органів державного нагляду (контролю), пов'язана зі збором інформації, метою якого є отримання відомостей про масові явища та процеси, що відбуваються у сфері господарської діяльності, не вважається заходами державного нагляду (контролю). Тому фахівцями Мурованокуриловецького районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області при моніторингових обстеженнях, згідно із вказаним Законом, буде вивчатись стан справ на об’єктах щодо виконання вимог законодавства в частині проходження працівниками періодичних профілактичних медичних оглядів.          

       В разі виявлення порушень з цього питання до роботодавців будуть застосовуватися заходи впливу відповідно до діючого законодавства.

 

Фельдшер санітарний відділу

державного нагляду за дотриманням

санітарного законодавства

Мурованокуриловецького районного

управління ГУ Держпродспоживслужби

у Вінницькій області                                                                                                                                                                                                                                 М.О. Арнаут 

 « повернутися до списку новин