Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На координаційній раді при ОДА обговорили реалізацію стратегії національно-патріотичного виховання на Вінниччині

Переглядів: 407

 

 

Сьогодні, 17 жовтня, у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва відбулося засідання координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації.

Серед присутніх на засіданні були члени координаційної ради, керівники Департаментів та служб області, депутати обласної Ради, представники громадських організацій та науковці Вінниччини.

Модератором заходу виступив заступник голови координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді при облдержадміністрації Андрій Мельничук.

Основні питання, які обговорювали члени ради стосувались виконання обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки та створення центру НПВ.

Директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна проінформувала присутніх щодо роботи, яку провів Департамент як головний відповідального за координацію виконання обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки.

«В межах реалізації програми Департаментом, в співпраці з громадськими об’єднаннями, організовано та проведено 13 заходів. Ще 2 заходи заплановано і незабаром відбудуться. Зокрема, Літинський фестиваль військово-патріотичної пісні та ІХ змагальний потяг «Труханівська Січ». Загальна сума витрат на проведення передбачених заходів становить 
437 тис. 500 грн. За останній квартал Департаменту доручено розробити механізм вирішення питання виділення коштів на встановлення пам’ятного знака Герою Небесної Сотні Максиму Шимку. Так, Департаментом підготовлено зміни до програми в частині передбачення коштів і визначено виконавця з реалізації даного проекту. Таким чином, суму коштів на реалізацію програми у 2017 році збільшено на 140 тис. грн.»
, - зазначила Наталя Заболотна.

В свою чергу, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк, розповідаючи про роботу Департаменту в частині виконання програми, зазначила: «Перш за все, Департамент веде постійний інформаційний супровід і комунікує з громадськістю по декільком напрямкам, зокрема і в сфері національно-патріотичного виховання. Варто зауважити, що на сьогоднішній день ЗМІ змінюють свою інформаційну політику, вони проходять процес роздержавлення, що дозволяє набувати суспільної, або приватної форм власності. Окрім того, Департамент співпрацює зі ЗМІ лише на партнерських засадах для висвітлення цікавих для громадськості тем. Також спільно з Управлінням культури облдержадміністрації Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА забезпечує організацію всіх державних свят, яких щонайменше є 12. Таким чином, з нагоди кожного свята відбуваються урочисті заходи, що супроводжуються проведенням круглих столів, семінарів, бесід та зустрічей з цікавими людьми. Окрім того, Департамент забезпечує проведення конкурсів проектів громадських організацій. В середньому до 40 проектів різного спрямування щороку подається на вказаний конкурс і, за рішенням конкурсної комісії, фінансування виділяється для  15-17-ти громадських організацій, серед яких є значна частина проектів, що стосуються національно-патріотичного виховання».

В ході проведення координаційної ради додатково представниками ГО обговорено ряд питань, що стосувались їх діяльності в напрямку національно-патріотичного виховання та досвіду співпраці з державними організаціями.« повернутися до списку новин