Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Андрій Гижко: Відповідно до результатів досліджень, у водоймах немає небезпечних інсектицидів

Переглядів: 178

10 червня у приміщенні обласної державної адміністрації відбувся пресбрифінг щодо ситуації із потраплянням отрутохімікатів у водойму в Погребищенському районі.

Перший заступник голови ОДА Андрій Гижко підкреслив: «Випадок є злочином, адже в одному із агроформувань області було викрадено близько тонни отрутохімікатів. Злочинці, втікаючи з місця події, не впоралися з кермуванням, внаслідок чого автомобіль з отрутохімікатами перекинувся у водойму в с.Збаржівка Погребищенського району. У результаті ДТП автомобіль спалахнув, тож на місце події одразу викликали підрозділи ДСНС. Відповідно до результатів інвентаризації, на сьогодні повністю ідентифіковані хімічні речовини, які перевозили у мікроавтобусі. Об’єм виявлених речовин становить близько 747 літрів. Це різного класу гербіциди та фунгіциди. Хочу підкреслити, що небезпечних інсектицидів серед цих речовин не було».

Під час пресбрифінгу Андрій Гижко також ознайомив присутніх з переліком ідентифікованих речовин, а також зазначив, що виявлені фунгіциди та пестициди, що використовуються у сільському господарстві, є безпечними для навколишнього середовища.

«Безперечно, ми розуміємо, що локалізація та концентрація речовин в одному місці становить певний рівень небезпеки. Забір води проведено у трьох місцях, а саме: на кордоні Вінницької та Київської областей, у місці перетікання водойми в селі Збаржівка у річку Рось в селищі Борщагівка Погребищенського району, а також безпосередньо у самій водоймі, в яку перекинулося авто з отрутохімікатами. Станом на ранок 10 червня, аналіз води показав такі результати: на межі Вінницької та Київської областей не зафіксовано жодних перевищень гранично допустимої концентрації хімічних сполук. Так само немає перевищення норми у місці потрапляння води зі ставка у р.Рось в селищі Борщагівка.

У водоймі в с.Збаржівка певні хімічні сполуки перевищують норми гранично допустимої концентрації, адже саме там відбулась надзвичайна ситуація. На сьогодні місце події огороджено маркувальною стрічкою, встановлено відповідні попереджувальні знаки, підготовлено звернення до місцевих жителів. Також протягом трьох наступних діб до жителів населеного пункту буде підвезено питну воду автоцистернами. Паралельно з цим, обласний лабораторний центр щодня проводитиме дослідження питної води у громадських криницях, а обласною екологічною інспекцією й надалі проводитиметься забір води у трьох зазначених місцях для того, щоб контролювати ситуацію», - зауважив Андрій Гижко.

Під час пресбрифінгу начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук підкреслив: «На сьогодні у водоймі не зафіксовано жодного випадку загибелі риби. Хотів би зазначити, що у зв’язку із підвищеним температурним режимом можлива загибель риби у різних водоймах внаслідок нестачі кисню. У разі виявлення таких випадків, ми обов’язково проведемо відповідні дослідження і будемо тримати ситуацію на контролі».

Начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий також ознайомив присутніх із результатами досліджень та моніторингу щодо стану водойми.

У пресбрифінгу також взяли участь: директор Департаменту цивільного захисту ОДА Сергій Вовченко, директор Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Валентина Зайцева, начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області Руслан Шевчук.

За фактом забруднення водойми в Погребищенському районі відкрито кримінальне провадження.« повернутися до списку новин