Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”- актуальна тема сьогодення

Переглядів: 397

 

         Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”.
          Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.
          За оцінками експертів різних інституцій в Україні 40-50% заробітної плати виплачується працівникам за різними тіньовими схемами. З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати податків, внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до державного, місцевого  бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.
          Спеціалістами Могилів-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області постійно проводяться інформаційно-роз’яснювальні заходи з зазначеного питання легалізації заробітньої плати, а саме: зустрічі в трудових колективах, зустрічі з населенням за місцем проживання, зустрічі за «круглим» столом, лекції для безробітних, зустрічі з фізичними особами-підприємцями, зустрічі з молоддю, семінари зі страхувальниками, а також розповсюджуються тематичні інформаційні буклети.
           Значна частина роботодавців усвідомлюють її важливість і працюють у законодавчому полі, але є й такі, які намагаються отримати якомога більший прибуток, ухиляючись від сплати податків, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин.
           Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.
           Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну, кримінальну відповідальність.

 « повернутися до списку новин