Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

У Сьвєнтокшиському воєводстві Республіки Польща офіційна делегація Вінниччини ознайомились з проектами, реалізованими за рахунок коштів Європейського Союзу

Переглядів: 375

 

 

19 вересня, перебуваючи з офіційним візитом у Сьвєнтокшиському воєводстві Республіки Польща, делегація Вінницької області на чолі з директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимиром Мережко ознайомились з проектами, реалізованими за рахунок коштів Європейського Союзу.

Зокрема, члени делегації відвідали гміну Моравіца, розташовану в центральній частині Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща. В рамках програми, делегати побували в дитячому садочку, побудованому три роки тому, який, окрім груп для малечі до трьох років та старших груп, має також групи дошколярику. Наступним об’єктом стала школа гміни, де навчається 556 учнів. Варто зазначити, що в спортивній залі школи одночасно можуть проводити заняття 4 групи, а після завершення навчального дня тут можуть займатись жителі гміни.

Цікавим став візит до центру кінного спорту в Більче, який також був побудований за рахунок фінансових вкладень Європейського Союзу. Тут розміщується також невеликий пансіонат для гостей закладу, а в стайні налічується 36 коней.

Також, в рамках робочої програми, делегація зустрілась з бурмістром міста та гміни Моравіца Маріаном Бурасом, який розповів про економічну та соціальну ситуацію в регіоні:

«Площа гміни складає 141 кв. км та охоплює 23 села. Населення гміни налічує 15700 осіб і кожного року збільшується на 150-200 осіб. Бюджет гміни поділяється на доходи, видатки та інвестиційні видатки, та щороку збільшується, як і збільшуються виплати на дітей: на кожну другу і наступну дитину сім’ї отримують з бюджету гміни 500 злотих. Щороку на цю статтю витрат спрямовується 12 млн злотих».

Жваву дискусію викликали питання співвідношення між доходами населення та їх комунальними витратами, рівень безробіття, питання вартості кредитів, в тому числі іпотечних, а також мехнізм приватизації землі. Неабиякі враження викликав у присутніх прозорий офіс мерії.

Крім того, делегація оглянула добровільну пожежну частину міста Моравіца.

Другий робочий день завершився візитом до Сташовського повіту, який розташований в південно-східній частині Сьвєнтокшиського воєводства, займає 926 кв. км і нараховує 74 тис. жителів. Разом зі старостою повіту Міхалом Скотніцкі делегати відвідали професійне училище, де навчаються діти з 14 років. Даний навчальний заклад надає комплексні знання та професійні навички з багатьох напрямків: автомобілебудування, будівництво, електрозварювальні роботи, альтернативні види енергії, сфера послуг та ін. Училище має розширену інфраструктуру, яка споруджена за кошти ЄС: оснащений за новітніми стандартами басейн, спортивна зала, зали для культурних заходів. Студенти училища проживають у комфортному гуртожитку.  Серед студентів є також 50 українських дітей.

Цікавим та вражаючим також став візит до заводу з виробництва скляних виробів Тадеуша Вжесьняка, де присутні змогли ознайомитись з технологією виробництва, процесом видування скла, механічної обробки та оздоблення готових виробів.« повернутися до списку новин