Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Досвід кооперації вивчають на Вінниччині представники ОТГ з областей України

Переглядів: 363

 

Навчальний семінар «Розвиток кооперативного аграрного руху» розпочався у Вінниці за участі представників об’єднаних територіальних громад з трьох областей України – Чернігівської, Чернівецької та Полтавської. Візит організовано Вінницьким центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми  «U-LEAD з Єропою». Протягом  19-21 березня  учасники семінару  ознайомляться із досвідом та успішними практиками  громад Вінницької області  з розбудови своїх територій.

Вітаючи  представників місцевого самоврядування директор Вінницького ЦРМС Олег Левченко зазначив:

«Кооперація   та розвиток  підприємництва  для громад – це ефективно,   створюються робочі місця, додана вартість має залишатись в громаді і використовуватись  на соціальні потреби та  розширення виробництва. У Вінниці є гарний приклад кооперації – італійські сири з успіхом виробляються якраз за принципом кооперації, але можливості є в кожній громаді. Поки що таких прикладів небагато – є в Северинівській ОТГ – там розвивається переробка подово-ягідної сировини, Барська ОТГ та інші.Ми  вирішили  обговорити  кооперативний рух та його  напрямки, адже це перспективно і потрібно для села, для аграрного бізнесу та фермерства в цілому».

Про стану кооперації у Вінницькій області присутніх проінформувала Валентина Кирилюк, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА:

«Найбільшого розвитку кооперація досягла у 2006-2008 рр., коли працювала програма фінансування. З обласного бюджету виділялись кошти на розбудову молочнотоварних кооперативів, їх було створено 40, але не всі витримали конкуренцію. Сьогодні на Вінничині затверджено нову програму підтримки сільгоспвиробників на 2016-2020рр., за якою виділено 1,5 млн грн для потреб розвитку та запроваджено програму кредитування під  6% на 3 роки. В області створено 95 кооперативів, з них ефективно працюють молочнотоварні господарства, кооперативи по обробці землі та садівництво. Ми зараз  переймаємо досвід  від країн ЄС та успішних українських кооперацій, вдало в  такому напрямку працює Джулинка Вінницької області».

В  ході візиту представники ОТГ відвідають Северинівську  та Томашпільську ОТГ,  Снітківську та Антонівську сільські ради з метою  вивчення практик кооперації та обміну досвідом.

Ірина Кудрик, директор Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування:

«Ми хочемо започаткувати рух і  розраховуємо на практичні поради. Сьогодні хороші практики є і в об’єднаних і в необ’єднаних громадах. В  ОТГ готові виділити ділянку, але потрібна ідея. Головне – це ініціативні люди, які вміють надихати на роботу та  інвестиції».

Протягом триденного навчання  для учасників семінару проведуть  інформаційні сесії  від  представників Вінницької Агенції регіонального розвитку  та  Вінницького центру інновацій.« повернутися до списку новин