Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині ситуація по захворюваності на грип та вірусні інфекції на 30% нижче порогового рівня

Переглядів: 307

 

 

 

В Україні триває сезон захворюваності на грип. І хоча активність вірусу залишається низькою (у жодній з областей епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРЗ не перевищений), саме час подбати про захист.

На цьому наголосила сьогодні під час наради в ОДА директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович. Вона, зокрема, зазначила, що Вінниччина увійшла до числа областей, які дотримались рекомендацій МОЗ та подбали про закупівлю вакцин для профілактичних щеплень груп ризику за кошти місцевого бюджету.

«Всіма противірусними препаратами, антибіотиками та іншими медикаментами усі наші лікарні забезпечені. Вакцинація від грипу походить на середньому рівні - відсотків 30»,- зауважила Людмила Грабович.

Центри первинної медико-санітарної допомоги планують вакцинувати, перш за все, медичних працівників, адже вони перебувають у постійному контакті з хворими, а також малозабезпечених пацієнтів з груп ризику.

Особливо важливими профілактичні щеплення є для людей із групи ризику – дітей, вагітних та породіль, осіб, старших 65 років, осіб з ослабленим імунітетом, онкологічними, хронічними та неврологічними (хвороби головного та спинного мозку, церебральний параліч, епілепсія, інсульт, розумова відсталість) захворюваннями, ожирінням, а також медичних працівників. Для цих людей грип становить особливу загрозу.

Нагадаємо, що найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. За рекомендацією ВООЗ щорічно змінюється штамовий склад вакцин. Це забезпечує максимальний захист від вірусів, циркуляція яких очікується саме цього сезону. Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, ці вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть купуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, згідно з чинним законодавством.« повернутися до списку новин